Návrhom zákona chceli odstrániť sociálnu diskrimináciu voči bezdetným párom, ktoré majú opätovný nárok na vdovských dôchodok až po dosiahnutí dôchodkového veku.
Dva dni voľna po spontánnom potrate
V pléne neprešla poslankyniam ani novela Zákonníka práce, ktorá mala zaviesť nárok na dva dni voľna pri spontánnom potrate alebo narodení mŕtveho plodu pre ženu a osobu, s ktorou je v partnerskom alebo inom rodinnom vzťahu. Poslankyniam z Progresívneho Slovenska Veronike Veslárovej a Jane Hanuliakovej parlament taktiež neschválil novelu o sociálnych službách.
Parlament zamietol uznesenie poslancov hnutia Slovensko, týkalo sa súdneho aktivizmu Európskeho súdu pre ľudské práva
Návrhom sa malo zefektívniť poskytnutie sociálneho poradenstva občanom so zdravotným znevýhodnením a ich rodinným príslušníkom pri riešení ich sociálnych, ekonomických a spoločenských záujmov a potrieb.
Návrh zákona o peňažných príspevkoch
Poslanci národnej rady neschválili ani návrh zákona o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, ktorý predložili poslankyne z klubu Kresťanskodemokratického hnutia Martina Holečková a Andrea Turčanová. Navrhovali umožniť poberanie peňažného príspevku na opatrovanie aj popri zamestnaní bez ohľadu na výšku príjmu zo zamestnania.
Parlament novelu zákona o protifašistickom odboji neschválil, poslanci sa nebudú ďalej zaoberať zamedzením jeho zneužívania
Počas hlasovania parlamentu neprešiel do druhého čítania ani návrh zákona o rovnakom zaobchádzaní. Poslankyne z klubu Progresívne Slovensko Simona Petrík a Beáta Jurík chceli zásadné znížiť rozdiel v príjmoch žien a mužov, v rámci ktorého navrhovali pre vybrané skupiny zamestnávateľov povinnosť prijímať osobitné informačné opatrenia.