Odbornosť exministra Jurzycu prevážila, vracia sa do INEKO

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jurzyca
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Eugen Jurzyca počas TB k výsledku rokovacieho konania bez zverejnenia k digitálnemu vzdelávaciemu obsahu Planéta vedomostí. Bratislava, 4. október 2011. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 2. mája (WEBNOVINY) – Bývalý minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) od mája opäť pracuje pre Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO). INEKO o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Jurzyca inštitút spoluzakladal a v rokoch 1999 až 2009 bol jeho riaditeľom. Teraz by tam mal 54-ročný ekonóm pôsobiť do augusta, a to ako odborný konzultant a výskumník.

Budeme s ním konzultovať nové návrhy a projekty, ktoré chceme rozbehnúť v rôznych oblastiach od rómskej problematiky cez vzdelávanie až po verejné financie,“ povedal pre agentúru SITA riaditeľ INEKO Peter Goliaš. Nevylúčil, že spolupráca s Jurzycom môže pokračovať aj po auguste.

Jurzyca sa stal mesiac pred marcovými voľbami členom SDKÚ-DS, do parlamentu sa však nedostal. Aj keď vstup do politickej strany tesne pred voľbami neoľutoval, koncom marca v rozhovore pre SITA priznal, že mu stranícke tričko môže sťažiť možnosti ďalšieho pôsobenia. Goliaš vraví, že členstvo v strane je pre mimovládnu organizáciu vždy citlivou otázkou.

U nás prevážilo, že je Eugen Jurzyca spoluzakladateľom INEKO a považujeme ho za odborníka, ktorý má po odbornej stránke stále čo povedať do našich projektov,“ uviedol Goliaš.

Inštitút spolupracoval s členom politickej strany už v minulosti, externe tam pôsobil Milan Kisztner z SDKÚ-DS. „Pre INEKO je kľúčové, že nevystupujeme politicky, ale nezávislo,“ poznamenal Goliaš. Aj z tohto dôvodu sa s Jurzycom dohodli, že sa počas dohodnutej spolupráce do augusta 2012 nebude vyjadrovať pre médiá v mene INEKO.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eugen JurzycaPeter Goliaš
Firmy a inštitúcie INEKO Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy