sociálne siete a bonusový videomateriál, vrátane rozhovorov s členmi skupiny a históriu vzniku slávneho obalu. Aplikácia vyžaduje OS 4.0 alebo novší a má nezanedbateľných 388 MB. Upozornil na ňu britský The Guardian.
Nie je však jediná – vydavateľstvo UMG naraz vydalo hneď tri, okrem Nirvany je na nich ešte Rush a Rolling Stones. Podobný obsah ako aplikácia Nevermind má aj iPadová aplikácia skupiny Rush, ktorá sa týka jej štvrtého štúdiového albumu 2112 a albumu Moving Pictures, ktorý bol jej v poradí ôsmym štúdiovým albumom. Trochu odlišná je od obochiPadová aplikácia Ladies & Gentlemen: The Rolling Stones, ktorá obsahuje aj kompletné skladby, zatiaľčo dve predchádzajúce len ukážky z albumov. Navyše táto aplikácia nepopisuje vznik štúdiových albumov, ale je založená na zostrihu živých vystúpení.
Vyššie sme spomínali, že aplikácie majú aj špeciálne sociálne funkcie – pod tým si treba predstaviť možnosť komentovať a zdieľať vybraný obsah – fotky, videá aj hudobné ukážky. Zatiaľ je táto aplikácia dostupná len pre americký trh, takže ťažko povedať, ako to bude s jej prepojením na sociálne siete, teda predovšetkým Facebook a Twitter.
Tri vydané aplikácie pre iPad sú zatiaľ len experimentom, ktorý sonduje pôdu a predovšetkým záujem užívateľov o tento druh interaktívnych utilít. Cena však nie je najnižšia – aplikácia Nirvany stojí 5,99, Rush 6,99 a Rolling Stones 7,99 USD. Žiadna z nich však nie je plnohodnotným „app albumom“ – na takom v súčasnosti pracuje speváčka Bjork.