ME vo futbale 2024 (štvrťfinále): Angličania vyhrali po penaltovom rozstrele, Švajčiarov poslali domov (foto)

ME vo futbale 2024: Švajčiarsko - Anglicko
Švajčiarsky brankár Yann Sommer chytá loptu počas štvrťfinálového zápasu proti Anglicku na ME vo futbale 2024. Düsseldorf, 6. júl 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Sobotňajší štvrťfinálový program na európskom futbalovom šampionáte sa začal zápasom medzi Anglickom a Švajčiarskom, ktorého víťaza určil až penaltový rozstrel.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 1:1, keď sa všetko dôležité udialo v závere zápasu. Švajčiarov poslal v 75. minúte do vedenia svojim gólom Breel Embolo, v 80. minúte však vyrovnal Bukayo Saka a vrátil Angličanom nádej na semifinále.

Keďže v predĺžení gól nepadol, nasledoval penaltový rozstrel. V ňom uspeli všetci piati hráči Anglicka, ktoré tak zabojuje o postup do finále turnaja. Smoliarom Švajčiarska v penaltách bol Manuel Akanji.

ME vo futbale 2024 (štvrťfinále)

• Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf)

Švajčiarsko – Anglicko 1:2 (0:0, 1:1) po predĺžení / 3:5 na penalty

• hralo sa od 18.00

Góly:
75 min. – 1:0 B. Embolo
80 min. – 1:1 B. Saka

32. F. Schär, 85. S. Widmer – 67. H. Kane

strely celkovo (na bránu): 9:13 (3:3), rohové kopy: 3:4, ofsajdy: 0:3, držanie lopty (v %): 47 – 53, rozhodcovia: Daniele Orsato – Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (všetci Tal.)

Zostavy:
Švajčiarsko: Sommer – Schär, Akanji, R. Rodriguez – Ndoye (98. Zakaria), Freuler (118. Sierro), G. Xhaka, Aebischer (118. Amdouni), Rieder (63. Zuber), Vargas (63. Widmer)- Embolo (109. Shaqiri)

Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Konsa (78. Palmer), Trippier (78. Eze)- Rice, Mainoo (78. Shaw), Saka, Bellingham, Foden (115. Alexander-Arnold T.) – Kane (109. Toney)