26.9. More vyplavilo na pobrežie Tuniska telá trinástich migrantov, vyšetrovatelia zisťujú ich pôvod Telá našli v blízkosti pobrežného mesta Mahdia, ktoré leží približne 142 kilometrov od talianskeho ostrova Lampedusa.
24.4. Pri pobreží Tuniska našli devätnásť mŕtvych tiel migrantov Do Európy sa od začiatku tohto roka cez more dostalo viac ako 49-tisíc migrantov, z ktorých viac ako 7-tisíc prišlo cez Tunisko.
8.2. Potopenie lode s migrantmi si vyžiadalo 13 mŕtvych a vyše dvadsať nezvestných, tragédia sa stala pri tuniskom pobreží Skupina podľa preživších vyplávala z pobrežia neďalekého Sfaxu.
3.10.23. Tunisko odmietlo európske finančné prostriedky. Únia podľa neho nedodržala dohodu Rozhodnutie podľa neho nezávisí na veľkosti splátky ale na tom, že postráda rešpekt.
10.5.23. Príslušník námornej gardy pri synagóge zabil troch ľudí, desiati boli zranení Útočník, ktorý bol členom tuniskej námornej gardy, najprv zabil kolegu a potom vzal muníciu a smeroval k synagóge.
24.7.22. Pred referendom o novej ústave Tuniska sa konali protesty, krajine hrozí totalitarizmus Zmeny ústavy rozšíria prezidentské právomoci a obmedzia úlohu parlamentu a predsedu vlády.
21.1.22. V Stredomorskom mori sa potopila loď s migrantmi, hlásia mŕtvych aj nezvestných Preživší povedali úradom, že loď vyplávala zo súostrovia Kerkennah neďaleko prístavného mesta Sfax a na jej palube bolo 32 Tunisanov.
29.9.21. V Tunisku majú vôbec prvú premiérku krajiny, stala sa ňou Nadžla Búdinová Ramadhánová Prezident nariadil Nadžle Búdinovej Ramadhánovej zostaviť nový kabinet čo najskôr, ako sa dá.
12.8.21. Prechod rozhorúčenou Saharou ich stál život. V púšti našli telá mŕtvych migrantov, vrátane detí Migranti zo subsaharskej Afriky zomreli pri prechode Sahary.
27.6.21. Za víkend zachránilo tuniské námorníctvo v Stredozemnom mori viac než 400 migrantov Z vody vytiahli tiež dve telá.
3.2.21. Počas pátrania po islamských extrémistoch zahynuli štyria tuniskí vojaci Premiér Hichem Mechichi uviedol, že útok „neovplyvní tuniské odhodlanie pokračovať v boji proti terorizmu“.
6.9.20. Údajní islamskí militanti v Súse narazili autom do členov Národnej gardy Útočníci napadli nožmi členov Národnej gardy.
1.12.19. Nehodu autobusu na severe Tuniska neprežili desiatky cestujúcich Miestne médiá zverejnili fotografie prevráteného autobusu s rozbitými oknami.
27.7.19. Tunisania pochovali as-Sabsího, prvého demokraticky zvoleného prezidenta Na smútočnom obrade sa zúčastnili viacerí svetoví lídri, ako napríklad španielsky kráľ, francúzsky prezident či katarský emir.
25.7.19. Zomrel prezident as-Sabsí, bol prvou demokraticky zvolenou hlavou Tuniska Dožil sa 92 rokov.
5.7.19. Tunisko zakázalo z bezpečnostných dôvodov nosenie nikábu v štátnych budovách Nikáb v štátnych budovách a priestoroch bol v krajine zakázaný aj počas vlády prezidenta Zín Abidína bin Alího.
4.7.19. Muž vybuchol v aute počas naháňačky s políciou, spájajú ho so samovražednými útokmi v Tunise K útokom z minulého týždňa sa prihlásil Islamský štát, ministerstvo vnútra predpokladá, že strojcom bol muž z auta.
3.7.19. Policajti zabili v Tunise teroristu, ktorý mal na sebe pripevnené výbušniny Ku konfrontácii s mužom opásaným výbušninami došlo na predmestí tuniskej metropoly.
10.5.19. V Stredozemnom mori sa potopila loď s migrantmi, o život prišli desiatky ľudí Loď vyplávala z Líbye, viezla aj ľudí z Bangladéša a Maroka. Tuniskí rybári zachránili pred utopením 16 z nich.
29.10.18. Video: V centre Tunisu sa na ulici odpálila žena, zranila niekoľko ľudí Samovražedný útok sa odohral na ulici, na ktorej sa nachádza aj ministerstvo vnútra a viaceré medzinárodné hotely.
Tenis ženy: Hrdinky Hrunčáková a Šramková dostali Slovensko do semifinále turnaja (Pohár Billie Jean Kingovej)
Dav kričal dosť bolo Fica a Korčok poslal vláde odkaz. V Bratislave protestovalo 17-tisíc ľudí (video)
Ľudový ideál novembrovej revolúcie bol viacrozmerný, nebol však pravicový a prokapitalistický (komentár)
Pri príležitosti výročie Nežnej revolúcie sa uskutočnia zhromaždenia až v 21 mestách naprieč Slovenskom