CSKA Moskva
Hráči CSKA Moskva vo finále Západnej konferencie KHL zdolali Petrohrad 4:0 na zápasy. Foto: SITA/Martin Medňanský

MAGNITOGORSK 17. apríla (WebNoviny.sk) – CSKA Moskva triumfoval v nedeľňajšom šiestom stretnutí finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Metallurgu Magnitogorsk 3:2 po predĺžení a vyrovnal stav série hranej na štyri víťazstvá na 3:3 na zápasy.

Hostia ideálne zachytili úvod, keď sa v 5. min strelecky presadil Michail Juňkov. Na začiatku druhej časti ho napodobnil Ivan Telegin. Domáci sa zásahom Chrisa Leeho v presilovej hre v 55. min dostali späť do duelu. Jednogólový náskok Moskovčanov zmazal počas hry bez brankára Jan Kovář minútu pred treťou sirénou. O osude súboja rozhodol v 62. min svojím druhým gólom v zápase Juňkov.

Držiteľa Gagarinovho pohára určí až siedme predstavenie, ktoré je na programe v utorok 19. apríla od 16.00 h SELČ v ruskej metropole. Armádny klub bojuje o svoj premiérový celkový úspech v KHL, Magnitogorsk sa už radoval v sezóne 2013/2014.

Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 2:3 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

– stav série 3:3

Góly: 55. Ch. Lee (Wolski, Moziakin), 59. Jan Kovář (Moziakin, A. Siomin) – 5. Juňkov (Kiselevič, A. Kutuzov), 24. Telegin (A. Radulov), 62. Juňkov (S. Hjalmarsson, Mamin)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin (Rus.), Odiňš (Lot.) – Sivov, Šeľanin (obaja Rus.), 7700 divákov

Magnitogorsk: Košečkin – Biriukov, Antipin, Bereglazov, Ch. Lee, S. Tereščenko, Chabarov, Osipov, Medvedev – Zaripov, Jan Kovář, Moziakin – Wolski, Filippi, A. Siomin – Osala, Kosov, Železkov – Timkin, Kaigorodov, Platonov

CSKA Moskva: Sorokin – D. Denisov, N. Zajcev, A. Kutuzov, Kiselevič, Panin, Sergejev, Pivcakin – A. Radulov, S. Da Costa, Telegin – K. Petrov, Stoliarov, Ľubimov – Žarkov, Andronov, Pihlström – Mamin, Juňkov, S. Hjalmarsson – Košelev