Pre Kozorohov sa rysuje sľubný rok. Bude to však závisieť od viacerých okolností. Počas prvého štvrťroku budete natoľko zamestnaní, že ani nepostrehnete, ako ten čas uteká. Dosiahnete mnohé, pokiaľ budete chcieť. Kozorožci narodení medzi 22. 12. a 10. 1. majú našliapnuté k úspechu. Budete mať šancu postúpiť či obsadiť tie najlepšie, ale tiež najnáročnejšie miesta. Nebude to zadarmo, mnohí budete vystavení značnej fyzickej i psychickej záťaži. Zvlášť priaznivo sa bude dariť podnikateľom, obchodníkom, vedúcim pracovníkom, programátorom, poľnohospodárom i športovcom. Kozorožci narodení medzi 11. 1. a 20. 1. Musia nutne doriešiť staré resty a začať novú etapu svojho života. Pozbierajte všetky sily a skúsenosti a neobávajte sa realizovať svoje plány. Je potrebné aj trochu zariskovať, planéty hovoria, že väčšine sa to oplatí. Nezadaní Kozorožci by mali byť naklonení novým stretnutiam. Obchodné i milostné záujmy sa prelínajú. Ide o zvlášť priaznivé obdobie pre založenie rodiny. V zásade každý Kozorožec dokáže presadiť svoju autoritu, kedykoľvek sa mu len chce. Najhorším nepriateľom sú vaše pochybnosti, úzkostlivosť, ale i neústupnosť, ktorá vás môže priviesť do problémov. Ak objavíte na veciach i humornú stránku, budete prežívať úspešný rok.

Zdravie

Zdravotné problémy Kozorožcov bývajú najčastejšie spojené s krvným obehom a veľkou fyzickou a duševnou námahou. Trpia bolesťami hlavy, krčnej chrbtice, kĺbov. Často mávajú aj reumatizmus či kožné vyrážky spôsobené nadmerným potením, akné a zväčšené póry. Majú zo všetkých znamení najväčší sklon trpieť duševnými stresmi, obličkovými infekciami, prostatou a problémami so ženskými orgánmi. Niektorí sa sťažujú na žalúdok, nafukovanie a zlé trávenie. Väčší pozor na svoje zdravie a správnu životosprávu by si mali dávať Kozorožci narodení medzi 1. 1. a 20. 1. Wellness si určite doprajte v mesiacoch máj a august. Tak sa vám podarí vyťažiť čo najviac a regenerovať svoje sily.

Vzťahy

Kozorožec je silnou bytosťou. Vôľa, pracovitosť, tvorivosť, chuť ísť vpred mu často môže byť na škodu, lebo mu uniká zmysel pre romantiku. Preskúmať vnútorné pocity Kozorožca je veľmi ťažké. Väčšina Kozorožcov emócie ako lásku, radosť, hnev či nervozitu stále skrýva. K láske potrebujú impulz. Postupné gradovanie citov, ustavičné ovládanie správania spôsobuje, že to chvíľu potrvá. Potom ale do toho spadnú, ani nevedia ako. Ľudia v znamení Kozorožec sú praktickí i v milovaní. Radi spájajú príjemné s užitočným. Kozorožci narodení medzi 22. a 31. 12. Kladú väčší dôraz na svoju rodinu a v tomto roku by sa im malo naozaj dariť. Naviac budú natoľko vyťažení, že im sotva zostane čas na nejaké zálety. Nezadaní Kozorožci, narodení medzi 1. a 10. 1., majú veľkú šancu stretnúť spriaznenú dušu. Omnoho viac problematickejšie vzťahy môžu prežívať ľudia narodení medzi 11. a 20. 1. Pravdepodobne sa budú stretávať so sklamaním a ich partneri nebudú asi takí, akých si predstavovali. Určite neriešte problémy alkoholom.

Peniaze

V oblasti financií bude tento rok nádejný, ak sa objavia nejaké problémy či ťažkosti, budú priebežne ustupovať. Nejeden Kozorožec sa rozhodne pre veľké nákupy alebo pre veci, ktoré nejako súvisia s jeho koníčkami. Ženy investujú peniaze do svojho zjavu a šatníka, budú si chcieť vylepšiť svoj imidž. Rovnako i štúdium a rôzne kurzy pohltia časť  zárobku Kozorožcov. Pracovne i finančne by sa malo najviac dariť ľuďom v tomto znamení narodeným medzi 22. 12. a 10. 1., a to v prvom štvrťroku a v októbri až decembri. Pozor si dávajte na máj, jún a august, kedy môžete prekročiť finančný rozpočet. Majte vždy niečo v zálohe, myslite na nečakané výdavky a zadné vrátka. Rozhodne v tomto roku nikomu nepožičiavajte peniaze, ale buďte opatrní i vo veciach vlastných pôžičiek. Nedá sa vylúčiť, že hrozia finančné nedorozumenia, straty a súdne spory.

Práca

Tento rok bude pre vás plný výziev. Budú sa preverovať aj vaše pracovné skúsenosti. Čaká vás i viac zodpovednosti. Budete obdarení schopnosťou kalkulovať, vymýšľať, mnohí dostanú chuť zlepšiť si svoje doterajšie vzdelanie

Kariéra

Ctižiadostiví Kozorožci môžu očakávať výrazné zlepšenie v prvom štvrťroku a od októbra do decembra. Nič pre vás nebude nedosiahnuteľné, k všetkému budete pristupovať s veľkou odvahou a takou húževnatosťou, že vám i nepriatelia budú ustupovať z cesty. Bude to všetko vďaka vašej energii, vytrvalosti, logickému mysleniu a najmä schopnosti pobiť sa problémami a riešiť aj tie najťažšie úlohy. Je viac ako pravdepodobné, že sa mnohým z vás podarí presadiť nové progresívne názory a zároveň vyriešiť veľa problémov.  Výnimočne bude väčšina z vás naladená optimisticky. Horšie sa bude dariť Kozorožcom s prudkým temperamentom a výbušnou povahou, ktorí stále lipnú na svojich argumentoch a majú tendenciu ísť za svojim cieľom za každú cenu. Tí by sa mali nad svojim správaním zamyslieť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané