Je to zemské znamenie. Sú to ľudia veľmi rodinne založení, starostliví, ale aj ťažkopádni. Ich vládnucou planétou je Saturn, ktorý ich učí k trpezlivosti. Chcú mať všetko pod kontrolou a sú materiálne založení. Majú sklony k manipulácii s druhými. Citlivá oblasť tela sú kosti, koža. Ochranným kameňom je záhneda.

Kozorožec muž

Táto osoba sa vždy snaží nevynikať z davu, jeho vnútorný svet, túžby a zámery sú neznáme a to sa stáva atraktívnym a dokonca desivým pre niektorých ľudí. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, muž narodený v znamení Kozorožec nemá rád osamelosť, chce sa zabávať a byť v spoločnosti. Avšak nepotrebuje je v nej vynikať a byť vodcom. Práve naopak, snaží sa zbytočne nepriťahovať pozornosť. Zástupca tohto znamenia zverokruhu však vždy považuje za zaujímavé manipulovať zo svojho nenápadného úkrytu ostatnými ľuďmi. A to tak, že nikto z nich nenadobudne podozrenie. Veď ako je to možné, že sú ovládaní navonok plachým Kozorožcom?

Kozorožec je veľmi príjemný človek, jeho inteligentné a aristokratické správanie ho robí vítaným hosťom v akejkoľvek sebavedomej spoločnosti ľudí. Zástupca tohto znamenia sa vždy bojí tlaku. Nemôže predsa riskovať, že niekto odhalí jeho vnútorný svet. Preto sa skrýva za maskou ľahostajnosti a chladu. Avšak ľudia, ktorí ho poznajú lepšie, vedia, že za touto tvárou je ukrytá vášnivá povaha. Niekedy sa ľahko urazí a správa sa ako malé dieťa. V hĺbke duše je Kozorožec neobvykle romantický a snílek. Miluje cestovanie a rád sa zabáva. Muž v tomto znamení býva tiež zlomyseľný a máva ironické poznámky. To je len časť z jeho vnútorného sveta, ktorý sa rozhodne ukázať. Zvyšok býva uzamknutý.  Preto vytvára dojem, že je flegmatik a nič sa ho nedotkne. Zástupca tohto znamenia zverokruhu sa drží pri zemi a nelieta v oblakoch. Jeho sny budú malé, aby sa dali ľahko dosiahnuť. Často ich však mení.  Kozorožec neukazuje svoje pocity, pretože sa bojí byť slabým a nezodpovedným. Rovnako sa správa i na verejnosti so svojou partnerkou. Niekedy sa zdá, že je k nej chladný a dokonca až hrubý. Avšak s tým sa treba zmieriť. Nikdy sa nezmení. Správa sa konzervatívne a podľa starých zásad. Jeho konzervativizmus sa prejavuje dokonca aj v obliekaní. Je skeptický voči pripomienkam iných ľudí. Mužovi v znamení Kozorožec nezáleží na tom, čo o ňom hovoria ľudia, či chvália, alebo ho kritizujú. Ale komplimenty ho dokážu inšpirovať a nabiť pozitívnou energiou. Chválu jednoducho miluje. Čo sa týka krásy žien, má celkom neobvyklý názor. Krása je podľa neho relatívny pojem. Muž Kozorožec verí, že každá príslušníčka nežnejšieho pohlavia môže byť krásna, ale to nezávisí od vonkajšieho vzhľadu. Krásu hľadá vo vnútri, v inteligencii, všeobecnej rozhľadenosti a v správaní ženy.

Kozorožec sa s vekom stáva múdrejším, časom svoje vnútro otvára a zbavuje sa mnohých komplexov menejcennosti. V neskorej dospelosti sa z neho môže stať úplne otvorený veselý muž, ktorý vie, ako povedať vtip a urobiť kompliment. Kozorožec miluje svoju rodinu a urobí všetko preto, aby udržal rodinný oltár nedotknutý. Môže flirtovať s inými ženami, ale nikdy nechce riskovať stratu partnerky. Na svoju vyvolenú máva mnoho požiadaviek. Najdôležitejšie z nich sú také vlastnosti ako pozornosť, láskavosť, starostlivosť, schopnosť udržať dom v čistote a vedieť dobre variť. Mala by byť tiež inteligentná, vzdelaná a múdra.

Kozorožec žena

Žena narodená v Kozorožcovi máva veľmi ťažko pochopiteľnú povahu.  Vždy pôsobí dojmom, že je veľmi zaneprázdnená či už pracovnými povinnosťami alebo súkromným životom. Často nadobúda dojem, že si na svoje plecia naložila veľmi veľa. Vďaka tomu majú ľudia v jej okolí k nej rešpekt a vážia si ju. Býva uzavretá a trápia ju mnohokrát komplexy menejcennosti, ktorých sa s pribúdajúcimi rokmi aspoň čiastočne zbaví. Potom sa z nej stáva veľmi atraktívna, spoločenská a veselá žena.

Žena v tomto znamení je maximalistická. A to aj v práci a aj vo vzťahoch. Vždy sa snaží dosiahnuť čo najlepšie výsledky. V niektorých ohľadoch je uzavretá osobnosť a starostlivo si stráži pokoj svojho vnútorného sveta, ale to neznamená, že je vo vnútri prázdna a studená. Iba málo blízkych priateľov pozná oheň, ktorý horí v jej srdci. Môže byť romantická, zábavná a sentimentálna, ale nikdy neukáže zo svojho vnútra veľa. Skutočné prežívanie každodenných radostí a starostí si nechá pre seba. Na svojho budúceho muža má veľmi veľa požiadaviek. V prípade silnejšieho pohlavia si váži najmä silu, čestnosť a inteligenciu. Je vždy veľmi zdržanlivá a povýšenecká. Nikdy neviete, či ste ju svojimi slovami urazili alebo potešili. V svojom vnútri je jemná, zraniteľná a veľmi citlivá. Zrada jej vie veľmi ublížiť. Ak v súkromnom živote zlyháva, tak sa o to viac vrhá do pracovného života, aby zabudla na sklamanie. Nejde jej ani tak o kariéru, ako o sebarealizáciu a uznanie. O náhradu za stroskotaný vzťah. Ak sa však rozhodne stúpať po kariérnom rebríčku, dokáže byť úspešná v tom, čo robí. Mnohé ženy v znamení Kozorožec zostávajú slobodné alebo majú za sebou stroskotaný vzťah. Dôvod býva často ich navonok chladné správanie, ktoré si ich okolie vysvetľuje rôzne. Žena Kozorožec je veľmi opatrná v práci a vo svojom živote, dáva si dobrý pozor, aby nevyčnievala z radu a nebola odlišná od iných. Nerada na seba totiž upútava pozornosť. Ide o silnú a nezávislú ženu, ktorá túži mať po svojom boku verného, spoľahlivého a silného partnera, ktorý ju bude podporovať a chrániť pred mnohými životnými fackami, Hlboko vo vnútri totiž stále túži byť slabou a ochraňovanou.

To potvrdzuje skutočnosť, že žena Kozorožec, ktorá našla svojho milovaného muža, sa ľahko môže vzdať svojich ambicióznych myšlienok o kariére a venovať sa starostlivosti o neho a deti. Zástupca tohto znamenia zverokruhu sa síce úplne nikdy nevzdáva spoločenského života, ale dokáže sa zamerať na rodinu najlepšie, ako vie. Navyše milujúci partner, v ktorom našla žena Kozorožec oporu, jej pomôže zbaviť sa mnohých skrytých komplexov a starých krívd z minulosti, ktoré v nej prehlbovali uzavretosť. Vďaka tomu sa stáva otvorenejšou, uvoľnenejšou a obľúbenou.  Žena Kozorožec bude dobrou gazdinkou, prísnou, ale spravodlivou a milujúcou mamou. Rodinu bude chrániť pred všetkým negatívnym, čo vo svete existuje. A pre svojho manžela sa stane oporou a múdrym poradcom v jeho kariére.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané