Je to vzdušné znamenie. Sú to ľudia kamarátski, rodinne založení, nepokojní, originálni. Majú pevnú vôľu, veľké sociálne cítenie. Snažia sa žiť v súlade s prírodou. Ich vládnucou planétou je Urán, ktorý im dáva impulzívnosť, akčnosť, odvahu stále čeliť novým a novým výzvam. Dáva im aj vizionársku schopnosť a pomáha im odhaľovať tajomstvá a záhady. Majú stále nové nápady, potrebujú byť stále v pohybe. Ubíja ich jednotvárnosť. Citlivá oblasť tela sú nohy – kolená, až k členkom. Odporúča sa piť čaj z pohánky. Ochranným kameňom je akvamarín.

Vodnár muž

Vodnár vždy vytvára dojem, že nie je z tohto sveta. Nachádza sa stále v nejakej zasnenej aure, zaneprázdnenej svojimi myšlienkami a fantáziami. Často nevenuje pozornosť tomu, čo sa okolo neho deje.  Na rozdiel od iných však nebýva zamknutý do svojho vnútorného sveta. Práve naopak. Vždy sa snaží s každým komunikovať otvorene, zbiera nové skúsenosti a vyhľadáva nové kontakty a známych. Verí, že účel jeho života na zemi je prežiť stále niečo nové. Muž Vodnár si musí všetko otestovať na vlastnej koži, naučiť sa o svete čo najviac. Priťahujú ho nezvyčajné a tajomné veci.  Muž narodený v tomto znamení býva často prelietavý.

Vodnár je vždy plný originálnych nápadov, dokonca sa pokúša aplikovať neštandardné, originálne metódy, ktoré mu napríklad umožnia uľahčiť si domáce rutinné práce. Zástupca tohto zverokruhu vždy bude hľadať spôsob, ako sa to dá urobiť lepšie. Ľudia často môžu frflať na jeho rady a poučovanie, ale vždy fungujú a vždy má pravdu. Vodnár nemá záujem zarábať peniaze, hoci ich potrebuje. Nepotrebuje hromadiť majetok. Po dosiahnutí relatívneho bohatstva, ktoré mu stačí na bežný život, nebude sa snažiť ďalej stúpať po kariérnom rebríčku. Vodnár muž miluje rozhovory. Dokáže sa porozprávať s človekom z vysokej spoločnosti rovnako ako s bezdomovcom. Trieda, spoločenské postavenie pre Vodnára nič neznamenajú. Zameriava sa totiž na krásu ľudskej duše, myseľ a svedomie. Názory tohto predstaviteľa zverokruhu, ktoré doteraz vytrvalo podporoval a obhajoval ich, môže zrazu z ničoho nič zmeniť. Stáva sa mu, že začne viac vecí naraz a máloktoré dotiahne do konca. Jednoducho ho prestali baviť. Muž v znamení Kozorožec nenávidí jednotvárnosť, nudu a stereotyp.  Potrebuje dobrodružstvo a ustavičnú zmenu. Dokonca aj v osobných vzťahoch. Vodnár nemá rád zastarané, známe veci a spôsoby života, rád strávi svoj dospelý život snažiac sa vynájsť niečo nové a niekedy jeho nápady sú príliš utopické alebo nereálne. Medzi ženami býva obľúbený a nemá problém si získať ich srdce.  Vo vzťahu k slabšiemu pohlaviu býva nežný, láskavý a jemný. Práve tieto vlastnosti mnohé ženy priťahujú. Muž Vodnár popletie hlavu a beda, ak začne vo vzťahu zažívať nudu. Muž Vodnár sa netrápi, ak od neho niekto odíde alebo ho on opustí. Považuje to za prirodzený proces, ktorý otvára nové obzory. Preto nemôžete vidieť muža z tohto znamenia, ktorý plače nad stratou priateľstva alebo dokonca minulou láskou.

Muž Vodnár nerád súťaží s iným mužom a nikdy nebojuje o ženu. Vždy ustúpi a prenechá ju tvrdohlavejšiemu sokovi. Všetky prekážky a krivdy zľahčuje a berie s nadhľadom. Muža narodenom v tomto znamení lákajú tajomné ženy. Bude chcieť toto tajomstvo odhaliť a poznať. Ak si žena onú tajomnosť zachová čo najdlhšie, môže sa jej podariť udržať si ho po svojom boku.  Akonáhle sa vzťah stane bežným a stratí tajomný náboj, prestane byť pre Vodnára zaujímavým. Pôjde hľadať nové skúsenosti a zážitky. Môže bez zbytočnej ľútosti opustiť svoju bývalú partnerku pre novú vášeň alebo jej byť neverný. Vodnár sa veľmi bojí silnej väzby na ženu, pretože to pre neho znamená stratu slobody.

Vodnár žena

Žena v znamení Vodnár je vždy elegantná, očarujúca a atraktívna, má radosť z komunikácie, má veľmi silné princípy v živote, ale niekedy nie je odhodlaná odchýliť sa od nich v prospech zábavných hier alebo dobrodružstiev, ktoré jej dávajú novú inšpiráciu pre kreativitu a nové úspechy. Má veľa priateľov, počúva ich s potešením, stáva sa ich bútľavou vŕbou. A to aj pre ženy, aj pre mužov. Žena Vodnár dokáže byť veľmi empatická a vždy vycítiť náladu iných ľudí. Ak máte problémy, bude ona tou prvou osobou, ktorá sa vám ponáhľa pomôcť. Aj keď ju nikto nepožiadal o pomoc.

Žena Vodnár je veľmi zameraná na spoločnosť, komunikáciu a sociálne väzby. Zdá sa, že je veľmi dôležité, aby sa cítila potrebná pre ľudí. Zástupkyňa tejto zverokruhu vyjadruje len to, čo si naozaj myslí a jej ukecanosť niekedy presahuje mieru. Najmä vtedy, keď chce na seba upriamiť pozornosť. Žena Vodnár sa snaží byť spravodlivá. Ľahko sa nahnevá, ak ju niekto klame. Bude sa snažiť hájiť záujmy dobra a spravodlivosti. Rovnako na ňu neplatí agresia a nátlak.  V najlepšom prípade sa jednoducho dotyčnej osobe vyhne, v najhoršom prípade – nastane aktívna bitka. Avšak žena narodená v znamení Vodnár veľmi zriedka ide do aktívneho boja. Iba vtedy, ak nie je možné vyhnúť sa kontaktu s týmito ľuďmi. Zástupca tohto znamenia zverokruhu je veľmi priateľský. Vodnárka je vždy živá a aktívna, neustále hľadá niečo nové, je odpudzovaná priemernosťou a fádnosťou vecí a vzťahov. Žena Vodnár pri dosahovaní svojich cieľov a plánov sa nikdy neuchyľuje k falošným trikom a klamstvám. Nikdy sa nebude snažiť uprednostniť vlastný záujem na úkor iných ľudí.  Veľmi rada pomáha a do pomoci vkladá celé svoje srdce i seba. Bohatstvo pre ňu nič neznamená. Žena Vodnár je tak trochu revolucionár, ktorý prišiel na tento svet, aby ho zmenil k lepšiemu.

Vo vzťahu k svojmu mužovi sa Žena Vodnár neuspokojí s malou pozornosťou. Potrebuje všetku jeho pozornosť a vášnivú lásku, akej je schopný. Ale ak žena Vodnár nenájde vzťah, ktorý dokáže vzbudiť a zapáliť jej vášeň, rada zostane sama vo večnom hľadaní svojho ideálneho partnera. Dokáže byť svojmu manželovi a pokúsi sa robiť pre neho všetko. Avšak nemal by zabúdať, že potrebuje slobodu a komunikáciu s inými ľuďmi, bez ktorej by jednoducho zanikla. Nemôže sa stať večnou gazdinkou a odtrhnúť sa od spoločnosti, inak jej vyvolaný bude svedkom vážnych súbojov a vojen, ktorých víťaz je vždy známy – Vodnárka. S mužom, ktorý ju chce pripraviť o jej nezávislosť, nebude mať zľutovanie. Neprikladá veľmi dôležitosť fyzickej láske, ale reaguje na city svojho manžela s rovnako silnou vášňou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané