Je to vodné znamenie. Sú to ľudia originálni, tvrdohlaví, majú vynikajúcu pamäť, logické a analytické myslenie. Disponujú výbornými nápadmi. Vedia byť veľmi starostliví a nápomocní. Ich vládnucou planétou je Pluto, ktorá im dáva záhadnosť, nevyspytateľnosť. Sami nepoznajú svoje hranice. Ak ich niekto nahnevá, tak vedia poriadne poštípať. V spoločnosti sú obľúbení a vyhľadávaní. Citlivá oblasť tela sú pohlavné orgány. Odporúča sa piť kotvičník. Ochranným kameňom je čierny turmalín.

Škorpión muž

Muž v znamení Škorpióna je veľmi tajomný a veľkou záhadou pre svoje okolie. Nikto doň nevidí a nevyzná sa v jeho pocitoch. Často ani on sám. Dokáže vás očariť svojou tajomnou a dokonca až mystickou aurou, ktorá mu dáva nadpozemský a neskutočný šarm. Ostatní majú často dojem, že je schopný ovplyvňovať ľudí nielen slovami alebo činmi, ale aj hypnotickou silou, ktorá sa skrýva v jeho uhrančivou pohľade.  Navonok pôsobí chladne, niekedy až arogantne. Napriek tomu sa v jeho vnútri ukrýva horúca vášeň. Je maximalistický, a to ako v priateľstve, tak v láske.

Muž Škorpión je veľmi spoločenský a príjemný. V spoločnosti sa správa priateľsky, je veselý a otvorený. V skutočnosti si ostatných k sebe nepripustí. Pri všetkých otázkach týkajúcich sa jeho osobného života a tajomstiev, jednoducho žartuje alebo šikovne zmení tému. Muža Škorpióna ničím neprekvapíte. Je to šikovný stratég, ktorý vie premyslieť vopred celú stratégiu a pripraviť únikovú cestu v prípade zlyhania. Je nemožné poraziť ho. Narodil sa len preto, aby vyhral, ​​ale jeho víťazstvo nie je hlasné a viditeľné, ale pokojné a skryté. Zbytočne s ním preto nesúťažte. Porazí vás silou a múdrosťou. Nikdy sa nedostane do otvorenej bitky, ale s potešením preukáže svoju nadradenosť svojmu súperovi, keď príde dobrá príležitosť. Jediné, čo ho dokáže rozhnevať a vyvolať v ňom agresiu, je skutočnosť, ak niekto podrýva jeho sebavedomie. Môže explodovať ako kyslíková bomba a zasiahnuť páchateľa náhlou ranou, ktorá bude veľmi precízna a dosť bolestivá. Ktokoľvek, kto sa pokúša vstúpiť do boja so Škorpiónom mužom, by si mal pamätať, že nikdy neodpúšťa urážky a nemá pokoja, kým sa nepomstí. Je lepšie mať tohto predstaviteľa zverokruhu za priateľa ako  za nepriateľa.

Dokáže milovať takmer bez hraníc. Názory iných ho nikdy nezaujímajú a nedá si poradiť ani od priateľov. Uznáva iba vlastné názory, pravidlá a zákony. Muž Škorpión je v spoločnosti obľúbený, no napriek tomu má veľmi malý okruh skutočných priateľov, ktorí mu dokážu porozumieť a tolerovať jeho ťažkú povahu. Muž v tomto znamení nie je nikdy ľahostajný, aj keď sa správa chladne. Nič neunikne jeho pozornosti, a preto ho ťažko oklamať. Veľmi miluje krásne ženy. Vie sa dlho a dokonca romanticky starať o svoju dámu, ale táto činnosť mu nie je vlastná. Robí tak, aby bol v súlade s normami správania v spoločnosti.

Vo vzťahu môže byť veľmi zdvorilý a dobre sa ovládať. Avšak niekedy sa stáva tyranom, ak sa ho jeho partnerka pokúsi oklamať, nehrá s ním čestnú hru a podvádza ho.  Škorpión má vždy veľmi vysoké nároky na svoju ženu a netoleruje žiadne kompromisy. Rád kritizuje na verejnosti a zhadzuje iných. V osobných vzťahoch tento muž nikdy nebude tolerovať diktáty svojho partnera, bude vždy bojovať za jediné pravidlo v rodine. Stáva sa z neho náročný, prísny, ale spravodlivý otec svojich detí. Žena, ktorá spája svoj osud s mužom Škorpióna, musí ho prijať takého, aký je, nebrať jeho kritiku príliš osobne a pokúsiť sa všetko odľahčiť humorom. Potom ich vzťah bude celkom harmonický.

Škorpión žena

Záhadná, tajomná žena v znamení Škorpióna zostáva pre svojich priateľov rovnaká a stále záhadná aj po rokoch priateľstva. Nikto na Zemi nerozumie jej duši. Škorpiónka je vždy veľmi sebaistá, je hrdá a nezávislá. Vo svojom živote sa spolieha len na seba a nikdy nepožiada o pomoc. Dokonca sa často cíti silnejšia ako muži v jej okolí.

Škorpiónka sa vždy snaží byť vo všetkom vodcom. Vie, že jej názor je veľmi presný. Úloha vzornej manželky a domácej gazdinky nie je pre ňu. Táto predstaviteľka zverokruhu urobí všetko pre to, aby budovala svoju kariéru. Využíva mnoho spôsobov, ako upriamiť pozornosť na jej osobnosť, očariť toho správneho spoločníka, získať od neho podporu – medzi jej zbrane patrí hypnotický pohľad, neodolateľný šarm a brilantný štýl obliekania. Dokonca dokáže odhadnúť, kedy zatlačiť na svojho partnera a kedy tlak uvoľniť. Túto zručnosť veľmi úspešne používa a manipuluje s ľuďmi, ktorých potrebuje. Škorpión žena šikovne strieda masky, keď potrebuje skryť svoju pravú identitu. Tieto tváre sú tak odlišné, že jej priatelia môžu mať dojem, že hovoria s rôznymi ľuďmi. Najčastejšie používa masku ženskosti a dokonca aj slabosť – dokáže predstierať, že je slabá a bezmocná, len aby odzbrojila svojho partnera. Túto ženu nemožno oklamať. Vidí do svojho partnera ako röntgen, ktorý zachytí každý aj malý zlomok falošnosti. Nikdy neodpustí žiaden pokus oklamať ju. S ľuďmi, ktorí sa o to pokúsili, prestáva komunikovať a jednoducho ich vymaže zo svojho života. Škorpiónka sa považuje za osudovú ženu, ktorá dokáže prostredníctvom tajomného úsmevu a uhrančivého pohľadu prinútiť človeka tancovať podľa jej melódie.

Ale napriek sebestačnosti a sile každá žena v znamení Škorpión potrebuje láskyplného a starostlivého partnera, ktorý jej veľmi dobre rozumie a prijíma ju takú, aká je. Tento predstaviteľ zverokruhu nikdy nebude milovať slabého človeka – jej partner musí mať silu mužnosti, ktorá sa takmer vyrovná jej vlastnej. Jej partner by mal byť schopný mierne ju obmedziť, ovládnuť ju a meniť jej podstatu. Škorpiónka by mala byť hrdá na svojho muža a obdivovať ho. Priťahujú ju múdri, elegantní muži s pokojným správaním. Dokonca aj v láske, žena zo znamenia Škorpióna zostáva naďalej chladná k svojmu mužovi. Ale iba na verejnosti. V súkromí spozná jej vyvolený skutočnú ohnivú vášeň. Ak si získa srdce tejto ženy, stáva sa centrom jej vesmíru. Musí však mať na pamäti, že žena Škorpión neznesie, ak pretriasa na verejnosti ich súkromné tajomstvá. Potom príslušníčka tohto znamenia bude svojej láske verná a zo svojho muža spraví šťastného človeka. Ak by ju však podviedol, sklamal jej dôveru alebo ju zranil, vymaže ho zo zemegule. A urobí to rovnako vášnivo, ako ho milovala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané