Je to zemské znamenie. Sú to ľudia stáli, konzervatívni, tvrdohlaví, pôžitkárski. Potrebujú mať pocit istoty, milujú stabilitu vo všetkom – v bývaní, vo vzťahoch, v práci. Sú zaťažení na peniaze. Sú pokojnej povahy pokiaľ ich niekto úmyselne nevyprovokuje. Vládne im planéta Venuša , ktorá im dáva zmysel pre krásu a umenie. Citlivá oblasť tela je krk, uši a čeľusť. Preto sa odporúča piť pravidelne šalviový čaj . Ochranným kameňom je pre nich jantár a akvamarín.

Býk muž

Muž narodený v znamení Býka je veľmi zraniteľná a citlivá osoba, aj keď to tak zvonku nevyzerá. Vždy pôsobí nedotknuteľne. Je veľmi opatrný. Skôr, kým sa do niečoho pustí, musí to vopred dobre premyslieť. Ale ak sa už konečne rozhýbe, je ho ťažké zastaviť. Býk muž kvôli spomínanej opatrnosti pôsobí spomalene. Ide o praktického muža a všetko, čo robí alebo si myslí, je veľmi blízko k realite – nemá rád prázdne sny a fantázie.

Muž v Býkovi je tiež veľmi pracovitý, býva presvedčený, že človek dosiahne všetko vďaka tvrdej práci a snahe. Je veľmi náročný, preto si často jeho nadriadení uvedomujú, že nech mu zveria akokoľvek komplikovanú úlohu či rutinnú záležitosť, zvládne ich s rovnakou dôslednosťou. Takisto záležitosti vyžadujúce obrovskú fyzickú a morálnu silu sú pre neho výzvou, ktorú nikdy neodmietne. Koníčky tohto muža bývajú tiež „svetské“ – miluje prírodu, rád chodí na ryby, grilovačky a táboráky v lone prírody.  Svoju dovolenku si nepredstavuje na pláži, ale skôr na horách. Muž Býk sa vyznačuje tvrdohlavosťou. Často vidí prekážky aj tam, kde ich iné znamenia zverokruhu nevidia. Určite nepatrí medzi tých, ktorí idú bezhlavo za svojou kariérou. No napriek tomu sa vždy snaží byť lepší a stále na sebe pracovať. Vďaka tomu často obsadí vedúce pozície a získava u iných autoritu. Muž Býk patrí určite medzi najproduktívnejších riadiacich zamestnancov. Dosiahne pre spoločnosť vysoké výsledky a pri tom nezabúda na spravodlivosť, svedomie a česť. Cieľ muža Býka v živote – mať svoju rodinu a stabilný útulný domov. S takým partnerom sa bude každá žena cítiť bezpečne a isto.  Muž Býk vždy robí plány do blízkej budúcnosti, ale bez snov. Vždy nasleduje svoje ciele a snaží sa dodržať svoje slovo. Je spoľahlivým partnerom nielen v práci ale aj v osobnom živote.  Muž Býk nikdy nezabudne na žiadny detail a pamätá si všetky dôležité dátumy. Jeho dobrá pamäť má však aj druhú stránku. Muž Býk nikdy nezabúda na staré krivdy a sklamania. Keďže sám je spravodlivý a čestný, to isté vyžaduje aj od druhých.

Muž Býk urobí všetko, čo môže pre svoju milovanú ženu. Môže byť niekedy trochu romantický, poteší vás zaujímavým či drahým darčekom a zoberie vás do svojho náručia, kde sa o vás postará. Nestavia žiadne vzdušné zámky, nesľubuje nedosiahnuteľné, ale dá všetko, čo má. Dokonca aj keď v čase zoznámenia nemá veľa, pre svoju milovanú ženu sa bude snažiť nadobudnúť blahobyt a urobí veľa preto, aby bola šťastná. Jeho životným zmyslom je predsa postarať sa o svoju rodinu. Dom Býka je vždy útulný i veľmi praktický, muž Býk patrí medzi srdečných a pohostinných hostiteľov. Na druhej strane silnejšie pohlavie tohto znamenia očakáva od svojej lásky poctivosť, pokoj, lásku a vernosť. Nemôže žiť so ženou, ktorá uprednostňuje flirt i dobrodružstvo pred domácim pohodlím a teplom rodinného krbu.

Býk žena

Žena Býk má všetky nádherné ženské vlastnosti, ktoré z nej robia kráľovnú mnohých sŕdc.  Je to veľmi vzácna žena oplývajúca krásou a múdrosťou, ktorá bude pre svoje deti obetavou mamou a pre partnera nádhernou družkou.  Žena Býk väčšinou vždy skrýva svoje pocity a nerada ich ukazuje na verejnosti. Vždy sa snaží vytvoriť jedinečnú atmosféru tepla a pohody a priťahuje ľudí najmä svojou pokojnou komunikáciou a empatiou. Môže ľahko súťažiť s mužmi v akejkoľvek záležitosti, ktorá si vyžaduje vysoký morálny a fyzický stres. Jej múdrosť však spočíva v tom, že sa nesnaží dominovať nad mužmi a niekedy sa zámerne ukazuje ako slabá a bezbranná osoba.

Žena Býk býva tiež často rozmarná a môžete ju dokonca nájsť plakať, ale nikdy nebude využívať svoju slabosť, aby dosiahla v živote určité privilégiá a zhovievavosť. Vie sa ovládať takmer za každých okolností. Jej prednosťou je tiež fakt, že nemáva žiadne vysoké a zväčša nereálne očakávania od svojich priateľov a partnera. Vždy berie ľudí takých, akí v skutočnosti sú. Žena Býk sa nemá problém prispôsobiť akejkoľvek spoločnosti. Má aristokratické a slušné správanie. Je múdra, praktická a prirodzená. Ak však nepotrebuje  vyššie vzdelanie pre výkon svojho povolania, býva často lenivá na to, aby sa sama od seba zapísala na štúdium či doplnenie si kvalifikácie. Nikdy nemá potrebu súťažiť s ostatnými, neprekáža jej úspech iných, ba naopak, dokáže ich vo všetkom podporiť, pretože má bez výnimky realistický a objektívny postoj voči všetkým ľuďom. Sú lepší ako ona? Toto ju netrápi. Pozná totiž svoju hodnotu a nebude sa zbytočne znepokojovať, ani žiarliť na kariéru iných. Žena Býk málokedy sníva, uprednostňuje skutky a úspechy, ktoré sú vždy vopred naplánované. Jej sebavedomie je odvodené od jej obrovského vnútorného potenciálu, pretože sa domnieva, že žiadna osoba nemôže prekonať jej silu a vytrvalosť. Žena Býk hľadá zdravý rozum vo všetkom, čo sa okolo nej deje, a zaoberá sa záležitosťou iba vtedy, keď vidí jej praktický prínos. Ísť do niečo bez rozmyslu alebo sa nechať unášať životom nie je nič pre ňu.

Žena Býk je vždy dokonalá hostiteľka, dobre varí a udržiava svoj dom vždy útulný a čistý. Robí všetko pomaly, ale presne a efektívne. V žiadnom prípade by ste ju nemali podceňovať a spochybňovať jej činnosť, pretože vždy vie, ako a čo má robiť. Žena Býk preferuje pohodlie, so šperkmi a mejkapom to nikdy nepreháňa. Rada nosí praktické, veľmi kvalitné oblečenie, v ktorom sa cíti pohodlne. Tento predstaviteľ zverokruhu miluje deti a bude dobrou láskyplnou matkou, ktorá sa o svojich potomkov nielen stará, ale je im aj priateľom. Obľubuje prijímanie návštev, ale neochotne navštevuje ostatných. Pre dlhodobého partnera sa žena Býk stáva verným priateľom, ktorý mu nielenže poskytne silnú oporu, ale bude mu aj spoľahlivým poradcom v jeho záležitostiach. Neočakávajte však od nej veľké emócie. Napriek tomu v nej niekde v úzadí drieme romantik, ktorý vytvorí útulný a teplý domov pre svoju životnú lásku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané