Je to vzdušné znamenie. Sú to ľudia citliví, nedokážu úmyselne ublížiť, sú rozpoltení a sú otvorení k novým veciam. Vládne im planéta Merkúr, ktorá im dáva schopnosť výborne komunikovať a stále sa vzdelávať. Sú nesmierne inteligentní. Škodí im prílišné rozmýšľanie. Citlivá oblasť tela sú horné končatiny, priedušky a pľúca. Zmierniť sa to dá pitím skorocelového čaju. Treba sa vyhýbať mliečnym výrobkom. Ochranným kameňom je turmalín a rodonit.

Blíženec muž

Pri prvom pohľade na muža v znamení Blíženci dostanete dojem, že ide o génia – dokáže dokonale hovoriť o akejkoľvek téme, plánovať a snívať, hovoriť o svojich víťazstvách a dobývaní. Nesmieme však zabúdať, že Blíženci sú znamením zverokruhu s dvomi neznámymi tvárami, z ktorých obe majú tendenciu upriamiť pozornosť na seba. Ľahko plánuje a rovnako ľahko svoje plány presunie na plecia iných. Muž Blíženec ochotne komunikuje a niekedy býva nesmierne urečnený, najmä vo chvíľach stresu alebo úzkosti. V tejto osobe si nikto nikdy nemôže byť istý, pretože on sám nevie, kam budú jeho túžby a myšlienky v ďalšej minúte smerovať.

Nie je žiadnou novinkou, že toto znamenie zverokruhu sa nazýva duálnym. Blíženci sa môžu meniť v závislosti od situácie a často sa tieto zmeny dejú nečakane a sú vždy nepredvídateľné. Tento človek miluje spoločnosť. Bez komunikácie sa stáva nešťastný a chorý. Jeho vášeň – rozprávať s každým – najprv k nemu ženy priťahuje, ale neskôr môže byť príčinou žiarlivosti a mnohých hádok v rodinnom živote, pretože silnejšie pohlavie narodené v znamení Blížencov bude vždy zamerané na spoločnosť viac než na svoju rodinu. Tento zástupca zverokruhu má skvelý vkus, vždy sa pokúša vyzerať elegantne a dobre. Je schopný rozdávať komplimenty všade naokolo. Jeho komentáre si obľúbite, pretože sú pravdivé a vtipné. Jeho inteligencia býva nepopierateľná. Môže získať vynikajúce vzdelanie a vždy sa usiluje o jeho doplnenie. A aj keď v štúdiu z rôznych dôvodov nepokračuje, disponuje hlbokými vedomosti v mnohých oblastiach vedy a života. To vďaka svojej zvedavosti, ktorá ho láka objavovať a študovať či už na vlastnú päsť alebo pod záštitou vzdelávacieho zariadenia. Muž Blíženci býva vždy plný skvelých nápadov a plánov. Netreba mu však veriť, že ich realizuje. Aspoň nie bez pomoci druhých. Je vždy nepredvídateľný. Nie je možné presne predpovedať jeho budúce činy, a preto je život s takýmto človekom niekedy pre ženu jednoducho neznesiteľný. Od narodenia neprijíma pravidlá a podmienky, ktoré sú v spoločnosti všeobecne platné, má svoje vlastné názory na normy a pravidlá, ktorými žije. Niekedy však môžu byť neprijateľné pre ostatných. Muž Blíženci môže ľahko zameniť starých priateľov za nových, staré koníčky za nové. Veľa vecí začne, ale máloktoré dotiahne dokonca, pretože ho po čase začnú nudiť.  Túto osobu však nemožno považovať za falošného človeka, no ani za zradcu. Jednoducho za to nemôže. Jeho veľmi rýchlo sa meniaca osobnosť ho núti vyhľadávať stále nové zážitky a v každom okamihu svojho života hľadá perfektnú možnosť, ktorá spĺňa tieto vnútorné zmeny.

Muža v znamení Blížencov vôbec nie je ľahké milovať. Ale zato vzťah s ním môže byť zaujímavý pre každú ženu. Určite sa s ním nebudete nudiť. Vždy sa snaží byť lepším, ako v skutočnosti je. Na začiatku vzťahu môže byť tento muž v spoločnosti veľmi chladný a dokonca hrubý, ale len veľmi citlivá žena vie, že pod touto predstieranou hrubosťou svojho partnera sa skrýva jemná, nežná a zraniteľná duša. Ak máte partnera, ktorý sa narodil v tomto znamení, mali by ste poznať nasledujúce pravidlo – nehľadajte ho, neobmedzujte ho a nesnažte sa ho spútať pravidlami. Bude to považovať za útok na jeho osobnú slobodu a bude sa snažiť z tohto vzťahu uniknúť. Blíženci by mali mať ponechané právo byť nezávislými, a potom nikdy neopustia svoju milovanú ženu.

Blíženec žena

Žena v znamení Blížencov je veľmi zaujímavá, všestranná a inteligentná osoba. Na prvý pohľad je nemožné hádať, aký druh dámy je – charakter je príliš nepolapiteľný, bezvýznamný a duálny. Ona vie, že má veľa schopností a talentov a je presvedčená, že na Zemi má oveľa vyšší cieľ ako ostatní smrteľníci. Vždy sa snaží nájsť svoje vlastné miesto v živote a skákať z jedného do druhého. Žena Blíženec je veľmi nepokojná a roztomilá. Neznáša aktivity, ktoré vyžadujú dlhodobú koncentráciu a veľa času či úsilia. Neustále hľadá. Ak sa vo vzťahu začne nudiť, môže sa stať, že vymení starú lásku za novú.

Pozitívnou stránkou ženy Blíženec – patrí medzi takmer jediného predstaviteľa zverokruhu, ktorý zbytočne nerieši minulosť. Na zlé v jej živote jednoducho zabudne a nenechá si kaziť prítomnosť a budúcnosť spomienkami. Je veľmi romantická a vo vnútri skrýva jemnú a zraniteľnú dušu, ktorú niekedy maskuje hrubosťou.  Slabšie pohlavie v tomto znamení často k svojmu partnerovi splanie veľkou vášňou, ale musí ju zaujať. Je takmer nemožné predpovedať správanie tejto ženy. Jednoducho sa s tým musíte zmieriť, lebo ju nezmeníte. Inak bude spriadať intrigy. Často sa utieka do sveta snov a fantázie, ktorý je vždy plný romantiky. Blíženec žena miluje a vie, ako flirtovať s ľuďmi. Môže uspieť v činnosti, ktorá zahŕňa rozsiahlu komunikáciu, organizáciu podujatí a rokovania s partnermi. Časté zmeny jej nálady však môžu ostatných odrádzať. Žena Blíženec neznáša, keď na ňu tlačia. Preto dlho nezostane vo vzťahu, kde sa ju budú snažiť zmeniť, aby „išla správnou cestou“.  Jej partner, ktorý si ju chce udržať, musí túto skutočnosť zohľadniť. Žena Blíženec môže byť vďaka jej vynikajúcemu intelektu nielen dobrou manželkou, ale aj priateľkou a pomocníkom svojho manžela – vždy dáva veľmi praktické a múdre rady a jej kritika pomôže robiť veci lepšie. Nikdy nebude „domácou“ paničkou, ktorá úplne poslúcha svojho manžela a obetuje svoju kariéru v prospech starostlivosti o rodinu.

Ak žena Blíženec v živote hľadá svojho ideálneho muža – môže sa ľahko stať, že zostane navždy slobodná. Táto žena, aj keď vidí v možnom partnerovi dobré vlastnosti a bola by veľmi vďačná za jeho lásku k nej, vždy ho bude porovnávať so svojim ideálom a samozrejme bude nachádzať nezrovnalosti. Napriek tomu nie je vylúčené, že sa nakoniec nepripúta k jednému mužovi. Musí to byť však partner, ktorý je stále zábavný, vtipný, a s ktorým sa nenudí.  Akonáhle žena Blíženec začne byť sklamaná vo vzťahu, môže z neho odísť, ak stretne novú lásku. Veľmi často sa ale stáva, že sa zamiluje do dvoch mužov súčasne a dlho si medzi nimi nemôže vybrať. Jej povaha sa vekom upokojí. Nikdy sa ale úplne nezbaví túžby cestovať, zažívať zmeny a komunikovať s okolím.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané