Zvolen zvíťazil v Nitre, 'barani' otočil zápas s Košicami

HK Nitra – HKM Zvolen
Justin Baker z HK Nitra (vpravo) počas 47. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi HK Nitra – HKM Zvolen. Nitra, 16. február 2016. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 16. februára (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica v utorkovom domácom zápase 47. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 zvíťazili nad hráčmi majstrovského HC Košice 3:2, aj keď po prvej tretine zaostávali o dva góly.

V prostrednom dejstve však znížil Milan Kytnár a hrdinom „baranov“ sa stal Jason Bast, ktorý dvoma zásahmi v treťom dejstve rozhodol o triumfe svojho tímu. Pri všetkých troch góloch Banskobystričanov asistoval Roman Tománek.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 47. kolo – utorok:

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Kytnár (Lucenius, R. Tománek), 45. Bast (R. Tománek, Roussel), 58. Bast (R. Tománek, Majdan) – 13. Tibor Varga (Češík, Hrnka), 15. Milý (E. Šedivý)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kunuš – Kacej, Výleta, 2019 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Šmach, Roussel, Pujacs, Gründling, V. Čížek, Ambroz, Sandgren – Majdan, Bast, R. Tománek – Lucenius, Kytnár, Bajaruns – Lunter, Zigo, Matoušek – M. Surový, Bortňák, J. Bezúch

Košice: Melicherčík – Deyl, M. Dudáš, E. Šedivý, Jankovič, P. Mikuš, Cebák, Pavúk, Macejko – P. Bartoš, R. Jenčík, Spilár – Hrnka, Suja, Tibor Varga – Boltun, Češík, Šoltés – Matúš Chovan, Milý, Hričina

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina v domácom zápase zvíťazili nad hráčmi ŠHK 37 Piešťany presvedčivo 5:0. V úvodnej dvadsaťminútovke sa strelecky presadili Róbert Huna a Vladimír Škoda, v tretej tretine na nich nadviazali Lukáš Handlovský, Ján Homer a Jakub Drábek. V žilinskej bránke si čisté konto udržal Tomáš Tomek.

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Góly: 4. Róbert Huna (Konečný), 9. V. Škoda (Stupka, L. Handlovský), 49. L. Handlovský (V. Škoda, Stupka), 56. Homer (Ťavoda, V. Škoda), 57. Drábek (Kurali, D. Brejčák)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák – Korba, Rovenský, 701 divákov

Žilina: T. Tomek – M. Zaťko, D. Brejčák, Ťavoda, Homer, Kurali, M. Leško, Mendrej, Makovský – Š. Novotný, Róbert Huna, Konečný – Stupka, V. Škoda, L. Handlovský – Drevenák, Valášek, Drábek – Ondruš, Dominik Rehák, Rogoň

Piešťany: Patrik Rybár – R. Filip, Kotaška, S. Hudec, Gipters, Svetlík, Trefný, Valo, Nechala – J. Ručkay, Tomčák, S. Saliji – R. Tvrdoň, Školiak, Zálešák – Belluš, Brancis, Tibenský – Hrehorčák, Kolena, J. Šimíček

Hokejisti HK Poprad uspeli 3:2 na klzisku Dukly Trenčín. V 25. min však znížil Ľuboš Bartečko a hrdinom hostí sa stal Matúš Paločko, ktorý dvoma zásahmi v tretej tretine rozhodol o tom, že všetky body poputujú spod hradu Matúša Čáka pod Tatry. Domácim nepomohol ani gól veterána Jozefa Stümpela. Ten do Trenčína prišiel z konkurenčného HK Nitra v závere prestupového obdobia.

Dukla Trenčín – HK Poprad 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Švec (O. Pataky, Denis Hudec), 20. Stümpel (T. Melichárek, J. Gašparovič) – 25. Bartečko (Heizer, Koyš), 48. Matúš Paločko (Š. Fabian, Kroták), 58. Matúš Paločko (Kroták, Š. Fabian)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – M. Orolin, Tvrdoň, 1580 divákov

Trenčín: Chábera – Drtina, M. Novák, Richard Pavlikovský, Drgoň, Denis Rehák, Ryzák, Hatala, Holenda – T. Melichárek, Stümpel, J. Gašparovič – Sojčík, V. Nemec, R. Dlouhý – Petrovický, Troliga, Šišovský – Denis Hudec, Švec, O. Pataky

Poprad: Kostúr – Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Pařízek, Gaborčík – Koyš, Heizer, Bartečko – Matúš Paločko, Lantoš, Kroták – Mikula, L. Paukovček, R. Rapáč – Števuliak, Toma, Štrauch

V stretnutí HK Nitra – HKM Zvolen sa zrodilo jednoznačné víťazstvo hostí 5:1. Za Zvolenčanov postupne skórovali Lukáš Jurík, Jevgenij Misenev, Radovan Puliš, Daniel Krejči a Bruno Mráz, zatiaľ čo vo farbách domácich „corgoňov“ sa dokázal strelecky presadiť jedine Henrich Ručkay v 26. min.

HK Nitra – HKM Zvolen 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Góly: 26. H. Ručkay (P. König, Kuzma) – 2. L. Jurík (R. Puliš, Obdržálek), 11. Misenev (Brabenec), 37. R. Puliš (Obdržálek), 55. Krejči (Obdržálek, K. Jurík), 59. B. Mráz (J. Jurík, Klhůfek)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Novák – Junek, Šefčík, 2785 divákov

Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, F. Kuzma, P. König – M. Slovák, Blackwater, Laliberté – Stloukal, J. Štefanka, Macík – Kutálek, Beca, H. Ručkay – Bajtek, Bene, E. Piačka

Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, Krejči, L. Pokovič, Demiters, A. Sloboda, Habšuda – P. Zuzin, Brabenec, Misenev – R. Puliš, L. Jurík, Obdržálek – Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík – Škvaridlo, T. Klíma, J. Žilka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch utorkového 47. kola:

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.

Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.