HC Lev Poprad vyhral tretí zápas v rade

HC LEV Poprad - HC Dinamo Minsk
Hráč Jakub Matai v zápase KHL medzi HC LEV Poprad a HC Dinamo Minsk. Poprad, 28. január 2012. Foto: SITA/Gabriel Lipták

POPRAD 28. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Lev Poprad dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige tretie víťazstvo v rade, keď si v sobotu poradili na domácom ľade s Dinamom Minsk 4:3.

Popradčania dosiahli v súťaži dvanáste víťazstvo a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 9. miesto. Lev v 46 stretnutiach nazbieral 50 bodov, na play-off stráca 12 bodov. Minsk je aj napriek prehre naďalej lídrom Tarasovovej divízie.

Hokej – Kontinentálna hokejová liga:

HC Lev Poprad – Dinamo Minsk 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Góly: 13. Špirko (Š. Novotný), 24. Bartečko (V. Mihálik), 27. Kristek (Špirko, Sigalet), 40. Chabada (Fabricius, Štrbák) – 25. Laine (Podhradský), 31. Drozd (Corso), 47. A. Michaľov (Pavlovič)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Laine a Corso (obaja Minsk) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Feofanev, Bondar – Raming, Misiur, 4500 divákov.

HC Lev: J. Laco – Pilař, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Hunkes, Štrbák, G. Lewis, Hellström – Bartečko, Lundberg, Netík – Špirko, Kristek, Š. Novotný – Fabricius, Chabada, Rudolf Huna – Ježek, Matai, J. Sekáč

Dinamo Minsk: Lalande (41. Mezin) – T. Slovák, Obšut, Karalahti, Denisov, Krajíček, Podhradský, Dutko – Irgl, Pivko, Laine – Drozd, Corso, Linglet – Kuľakov, Nagy, Meleško – Pavlovič, Kitarov, A. Michaľov.

I. tretina

Hráč Štefan Novotný a hráč Kevin Laland v zápase KHL medzi HC LEV Poprad a HC Dinamo Minsk. Poprad, 28. január 2012. Foto: SITA/Gabriel Lipták

Spočiatku mali navrch domáci, hostia sa do tempa dostali až postupne.

Brankári však výrazné šance hasiť nemuseli.

Z nenápadnej akcie v 13. minúte otvoril skóre Špirko, keď sa jeho strela dokĺzala až do brány. V 15. min sa do šance takmer dostal Bartečko, nedokázal ale včas dokorčuľovať k puku, ktorý sa od Podhradského odrazil do bránkoviska. Pred koncom prvej tretiny sa ešte pred bránu tlačil Chabada, ale neuspel.

II. tretina

Hráč Rastislav Špirko v zápase KHL medzi HC LEV Poprad a HC Dinamo Minsk. Poprad, 28. január 2012. Foto: SITA/Gabriel Lipták

V druhej časti hry zvýšil vedenie domácich z brejku blafákom Bartečko. Hostia dokázali vďaka presilovke znížiť, Laine príklepom nachytal Laca. V presilovke Levov sa po strele Novotného pokúšali puk dorážať viacerí hráči, uspel však až Kristek, ktorý puk dvihol pod brvno.

V 31. min sa pred Lacom strelou z prvej presadil voľný mladík Drozd, spoza brány mu puk na hokejku naservíroval Corso. V závere aj vďaka sekaniu Hunkesa Pivko nedokázal vyrovnať, Minsku sa to nepodarilo ani z následnej presilovky. Necelú pol minútu pred koncom druhej tretiny sa Fabricius natlačil pred bránu a poslal nezištnú prihrávku na Chabadu, ktorému stačilo puk doklepnúť do odkrytej brány – 4:2.

III. tretina

V tretej tretine nastúpil do brány hostí Andrej Mezin, ktorý sa rovnako ako Lalande musel činiť.

V 46. min zachraňoval pri Novotného blafáku – nedovolil mu skórovať ponad betón, keď dobre zasiahol lapačkou. Vzápätí sa podarilo Dinamu streliť kontaktný gól, voľný Michaľov namieril presne. V 49. min sa vďaka Netíkovej práci a strele dostal k dorážke Bartečko, jeho zakončenie minulo bránu. Naďalej sa bolo na čo pozerať, Lev sa snažil poistiť víťazstvo.

Dinamu už nepomohla ani 64-sekundová hra bez brankára, počas ktorej nezištnú prihrávku Netíka prepálil ponad prázdnu bránu spoza obrancu Lundberg.

Hlasy:

Radim Rulík (tréner HC LEV Poprad): “V prvej tretine sme sa lepšie pohybovali po klzisku. V druhej tretine sa to začalo postupne vyrovnávať, tretia už bola úplne vyrovnaná. Zápas bol otvorený do poslednej sekundy. Som rád, že sa nám podrilo vyhrať, ale myslím, že súper bol od polovice zápasu výborný. Videli sme výborný hokej.“

Marek Sýkora (tréner Dinama Minsk): “Myslel som si, že raňajší tréning na úzkom klzisku nám pomôže, ale nebolo to tak. Mužstvo sa nesnažilo prispôsobiť. Zdá sa, že keď tím zistil, že budeme v play-off, tak sa upokojili, v konečnom dôsledku to prináša neúspechy. V poslednom období dostávame veľa gólov. Menej ich dávame a prehrávame. To bol aj prípad dnešného dňa.”