Flick: Nikdy som nemal takého hráča ako Raphinha. Barcelona vyprášila Bayern (video)

Raphinha
Hráč Barcelony Raphinha oslavuje po strelení hetriku v zápase Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov v stredu 23. októbra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Futbalisti nemeckého klubu FC Bayern Mníchov v úvode tejto sezóny 2024/2025 nadeľujú súperom debakle ako na bežiacom páse. Aj do hlavnej časti Ligy majstrov vstúpili triumfom 9:2 nad Dinamom Záhreb, no potom sa bavorské mužstvo na európskej pohárovej scéne zaseklo.

Prišla prehra na pôde Aston Villy (0:1) a naposledy „Die Roten“ odišli z trávnika FC Barcelona s výpraskom 1:4.

Poučia sa

Tréner Bayernu Vincent Kompany zdôraznil, že po prehre v Katalánsku nesmú existovať „žiadne výhovorky“.

V rozhovore pre televíznu stanicu DAZN zdôraznil, že tím sa musí poučiť z tejto prehry a hráči musia držať spolu.

„Samozrejme, zostaneme jednotní a poučíme sa z tohto zápasu,“ povedal belgický kouč.

Nemcom to nevyšlo

Prehra Mníchovčanov podčiarkla tohtotýždňovú krízu nemeckých klubov v Lige majstrov. Borussia Dortmund prehrala na ihrisku Realu Madrid 2:5, keď viedla 2:0, a RB Lipsko doma nestačil na FC Liverpool (0:1).

Česť nemeckého futbalu v kontinentálnom pohári číslo jeden zachraňovali akurát hráči VfB Stuttgart, ktorí zvíťazili v Turíne nad Juventusom 1:0.

Hetrikový hrdina

Postavou stretnutia v Barcelona bol domáci krídelník Raphinha, ktorý sa prezentoval hetrikom. Cestu na ním začal presným zásahom už v 1. minúte, ďalší gól pridal krátko pred prestávkou a dielo skompletizoval po prestávke.

Brazílčan Raphinha sa pripojil k vybranej skupine hráčov, ktorí minulosti strelili hetriky proti Bayernu v Lige majstrov. Predtým to dokázali iba Cristiano Ronaldo, Sergio Agüero a Roy Makaay.

„Mám fantastický tím a hráči sú neuveriteľní. Nikdy som však nemal hráča ako Raphinha, pretože je neuveriteľne dynamický s loptou aj bez nej. Každý jeden tím by potreboval takého hráča, ale my ho máme,“ povedal tréner Barcelony Hansi Flick, ktorý v rokoch 2019 až 2021 viedol práve Bayern Mníchov.