Poslankyňa Zora Jaurová z Progresívneho Slovenska uviedla, že ministerka kultúry Šimkovičová za niekoľko týždňov stihla ľudí presvedčiť, že nie je kompetentná zastávať svoj post.
Jednovečerný event s názvom nowlessness, act III: it’s getting hot in here prezentuje skupinu umelcov a umelkýň, ktorí/é z viacerých perspektív (nový materializmus, queer teórie, špekulatívny dizajn) spochybňujú tradičné delenie prírody a kultúry.
Cez steny a fasády Kunsthalle Bratislava vybuchuje hromadný smiech. Pozostáva z tisícky nahrávok smiechu žien a mužov z rôznych krajín, ktorí podporujú rovnaké práva a slobodu.
Mnohí z nás majú na chladničkách či nástenkách kresby svojich detí, vnúčat, žiakov, detských kamarátov. V rodinnom archíve by sme možno našli aj vlastnú kresbu z detských čias. „Máte doma odloženú kresbu z detstva?“ – To je otázka, ktorú autorky publikácie Daniela Čarná a Lucia Kotvanová položili 26 umelcom a umelkyniam.
Máte doma odloženú kresbu z detstva? To je otázka, ktorú sme položili niekoľkým desiatkam umelcov rôznych generácií — výsledkom je aktuálna výstava detskej tvorby 26 umelcov a umelkýň, väčšinou zverejnených po prvýkrát.
Hodnotiaca komisia vybrala víťazný návrh koncepcie, ktorý bude rozpracovaný do novej vizuálnej identity Kunsthalle Bratislava. Jeho autorkou je Ľubica Segečová.
V súčinnosti s novou víziou smerovania, pod vedením Jena Kratochvila, vyhlasuje Kunsthalle Bratislava neanonymnú súťaž oslovených autorov a autoriek na návrh novej vizuálnej identity.
Dielo umiestnené na Treskoňovej ulici pri Kunsthalle Bratislava sa zaoberá prvými stretnutiami a spomienkami autorky a jej priateľov či priateliek. Tvorí ju objektová inštalácia popolníkov, ktoré inscenujú miesto interakcií vo verejnom priestore. Súčasťou je zvukový záznam opisujúci každú zo situácií z dvoch uhlov pohľadu.
Prvá samostatná výstava českej, medzinárodne uznávanej umelkyne Evy Koťátkovej v Kunsthalle Bratislava sa – vstupujúc do komplexnej pavučiny živých vzťahov na námestí – prezentuje v priestore LAB, v priamom kontakte s okolitým prostredím cez veľkorozmerné okná.
Sólový výstavný projekt pre Kunsthalle Bratislava odráža záujem chorvátskeho umelca Igora Eškinju o zmenu naratívu výstavného priestoru a vnímanie špecifík výstavnej sály ako hlavnej projektovej premisy.
Výstava diplomových prác Katedry intermédií VŠVU je prvým krokom k plánovanej spolupráci Kunsthalle Bratislava a Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.
Nový výstavný projekt talianskeho dua Grossi Maglioni, vytvorený pre Kunsthalle LAB, sa zameriava na skúmanie materstva a jeho transformačného potenciálu.