„Politici majú veľmi zodpovednú úlohu chrániť rodiny bez ohľadu na politické tričko,“ povedal organizátor pochodu Hrdí na rodinu Anton Chromík.
Fašisti na pochode nechýbali
„Prišli sme sem, lebo je úplne normálne, aby rodiny vyšli na ulicu,“ dodal Chromík. Desiaty ročník pochodu sa v sobotu pod heslom Sloboda, odvaha a láska koná na Rudnayovom námestí v Bratislave v približne rovnakom čase ako podujatie Dúhový Pride.
Zo státisícov občanov robíme ľudí druhej kategórie a odopierame im rešpekt a ľudské práva, uviedol na Dúhovom Pride Šimečka (foto)
Na pochode Hrdí na rodinu vystúpil aj detský ombudsman Jozef Mikloško. „Ideálne prostredie pre dieťa je harmonická rodina s otcom a mamou. Toto je dôležitá veta, na ktorej chcem pracovať, ktorú chcem pomôcť naplniť na Slovensku,“ spomenul Mikloško s tým, že na základe výsledkov prieskumu Sociologického ústavu Slovenskej akadémie vied na Slovensku 91 percent Slovákov považuje za najväčšiu hodnotu svoju rodinu.
Pochodu sa zúčastnili aj politici, medzi nimi napríklad Martin Beluský (Kotlebovci – ĽSNS) či Milan Krajniak (Sme rodina). Sprievodný program dopĺňa spevák Petr Janků.
Pride podľa SNS vyvoláva vášne
Pochod podporila strana Slovenská národná strana. „Je dôležité, aby sa pochod za rodinu konal ako protihodnota alebo ako protipól pochodu Dúhového Pride. Dúhový Pride zbytočne vyvoláva vášne. Exhibicionizmus dúhového Pride niektorých účastníkov potláča akúkoľvek diskusiu o relevantných právach LGBTI+. Na Slovensku ľudia LGBTI+ sú úspešnými hercami, politikmi a realizujú sa v rôznych profesiách,“ informovala o postoji strany SNS hovorkyňa Zuzana Škopcová v tlačovej správe s tým, že im nie je známe, že by niekto akokoľvek danú tému zneužíval.
Aj LGBTI ľudia sú tu doma, vraví prezidentka Čaputová, krízam najlepšie odolávajú rozmanité spoločnosti (foto)
Podla predstaviteľov strany je na škodu samotných zástupcov LGBTI+, ak sa konajú pochody, ktoré vyvolávajú vášne, a ktoré na konci dňa prehlbujú rozdiely v otázkach LGBTI+.