BRATISLAVA 26. mája (SITA) – Homosexualita je ohavnosť a najzvrátenejšia forma hriechu, ozývalo sa dnes ulicami Bratislavy.
Približne šesťdesiat odporcov blížiaceho sa Gay Pride sa zhromaždilo na bratislavskom Námestí SNP, aby s transparentmi v rukách žiadali ústavný zákon na ochranu rodiny či zákon zakazujúci prenasledovanie homofóbie a aby povedali nie registrovaným partnerstvám a adopciám.
„Aby bola zachovaná tradičná rodina na Slovensku, to je hlavný cieľ, prečo sme prišli do Bratislavy,“ vyhlásil Jozef Dupkala, šéf Združenia pre ochranu rodiny, ktoré spolu so združením Občania za kresťanské hodnoty a tradície zorganizovalo dnešný pochod za rodinu. Po úvodnej spoločnej modlitbe na námestí odznelo niekoľko prejavov, ale i príbeh o Američanovi Davidovi, ktorý žil homosexuálnym spôsobom života, no „jeho viera ho nakoniec uzdravila“.
„S bolesťou v srdci odkazujem homosexuálnym ľuďom a LGBT osobám, že vaša terajšia hrdosť, ktorú verejne a za každú cenu presadzujete ako normu života, skončí v momente, keď budete stáť pred posledným súdom pred tvárou spravodlivého sudcu Ježiša Krista. Vy nás odsudzujete za slová, ktoré vám v božej pravde hovoríme, ale my radšej znesieme vaše odsúdenie, ako by nás mal Boh odsúdiť za to, že sme mlčali,“ kázal Dupkala pred zhromaždenými.
Tí však podľa Dupkalu neprišli homosexuálov odsúdiť, ale im podať záchrannú ruku.
„Prišli sme ponúknuť nádej všetkým tým, ktorí trpia týmto stavom, teda homosexualitou, aby sa mohli obrátiť k Bohu, aby mohli prijať uzdravenie,“ vysvetlil hlavný iniciátor dnešnej akcie. Dupkalu by potešilo, keby podobne ako v susednom Maďarsku aj slovenská ústava zadefinovala manželstvo ako zväzok medzi mužom a ženou.
Odporcov Gay Pride svojou prítomnosťou podporil aj poslanec Národnej rady SR Jozef Mikloško (KDH). „Propagácia tohto spôsobu života medzi deťmi a mládežou nie je správna, nechcel by som, aby sa moji vnúčikova toho zúčastnili a zároveň nechcem, aby si títo ľudia adoptovali v budúcnosti deti, prípadne aby učili na školách, predsa len ich orientácia je iná,“ povedal.
Menej ako stovka ľudí sa neskôr za spevu a modlitieb pobrala na Hlavné námestie a neskôr na Hviezdoslavovo námestie, kde sa pochod za rodinu skončil.