Neprejde deň, aby sa verejnosť nedozvedela, kto ďalší bol v hľadáčiku Kočnerových záujmov.“Obyčajný človek je z toho množstva správ zneistený, frustrovaný a prvou emóciou, ktorá nastupuje je agresivita,” povedala pre portál WebNoviny.sk Elena Brozmanová, odborníčka na sociálnu psychológiu.
“Slováci sú názorovo veľmi rozdelenou spoločnosťou. Spája nás skôr odpor k niečomu ako spoločné úsilie za niečo pozitívne,” hovorí Brozmanová. ”Ak sa rozbehnutý vlak s množstvom kompromitujúcich správ nezastaví, čaká nás nepríjemná jeseň,“ upozorňuje psychologička. “Dni sa začnú skracovať, bude menej svetla a viac melanchólie u niektorých až depresie.”
Závislosť na informáciách a neustála kontrola sociálnych sietí sa môže podpísať aj na ekonomike krajiny, uvažuje Elena Brozmanová: “Predovšetkým nemanuálni pracovníci aj počas pracovnej doby vyhľadávajú a čítajú najnovšie správy, bez ohľadu na to, či sú objektívne alebo podhodené. Na nete trávia neprimerane veľa času, lebo už majú abstinenčné príznaky. A samozrejme, že sú potom v práci menej výkonní.”