Westbrook sa ďalším triple-double zaradil medzi legendy NBA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Russell Westbrook
Hráč Oklahomy Russell Westbrook (vľavo) si pripísal druhé triple-double za sebou. Foto: SITA/AP

NEW YORK 31. októbra (WebNoviny.sk) – Až dva trestné hody Stephena Curryho 12,9 sekundy pred koncom štvrtej štvrtiny rozhodli o víťazstve vysoko favorizovaného Golden State na palubovke Phoenixu v nedeľňajšom zápase basketbalovej NBA.

Na konečných 106:100 pre Warriors upravil s 37 bodmi najlepší strelec stretnutia aj celého večera Kevin Durant. Suns nevyťažili nič z prvopolčasového vedenia o 13 bodov. „Ešte nám všetko neklape na sto percent, všetci to vidia. Pre nás je zo všetkého najdôležitejšie, aby sme v priebehu procesu zohrávania boli schopní víťaziť,“ komentoval podľa espn.com vydretý výsledok tréner Golden State Steve Kerr. Durant sa zo 16 trestných hodov pomýlil iba raz a vyhlásil: „Beriem si len to, čo mi obrana súpera ponúka.“

Durantov bývalý spoluhráč z Oklahomy Russell Westbrook si pripísal druhé triple-double za sebou, 33 bodmi, 12 doskokmi a 16 asistenciami prispel k triumfu 113:96 nad Los Angeles Lakers. Podľa zámorských štatistikov sa rozohrávač Thunder pridal k spoločnosti Magica Johnsona, Jerryho Lucasa a Oscara Robertsona, ktorí takisto v troch úvodných zápasoch sezóny zaznamenali tri dvojciferné čísla v sledovaných herných činnostiach. Vo Westbrokovej kariére má tento cenený počin poradové číslo 39, dovŕšil ho už v tretej štvrtine.

Jednoducho rád vyhrávam. To je nadovšetko. V popise práce mám vybehnúť na ihrisko a spraviť všetko pre víťazstvo. Usilujem sa o to každý jeden večer,“ poznamenal Westbrook, podľa Elias Sports Bureau prvý hráč s najmenej 100 bodmi, 30 doskokmi a 30 asistenciami na konte po prvých troch zápasoch základnej časti NBA. „Nie, nie je to surreálne, je to požehnanie,“ vyhlásil hviezdny rozohrávač.

Bez prehry pokračuje San Antonio, v nedeľu ho v Miami opäť raz potiahol Kawhi Leonard, ktorý si 14 zo svojich 27 bodov ušetril na záverečných 6 minút. Nezastavila ho ani rana nad pravým okom, pre ktorú musel na chvíľu z ihriska. Spurs uspeli na Floride 106:99.

Los Angeles Clippers – Utah 88:75 (19:22, 23:13, 27:21, 19:19)

Najviac bodov: Rivers 19, Griffin 18 (10 doskokov), Jamal Crawford 12 – George Hill 18, Exum 10, Gobert a Ingles po 8

Detroit – Milwaukee 98:83 (24:21, 26:18, 25:26, 23:18)

Najviac bodov: Caldwell-Pope 21, Drummond 20 (23 doskokov), T. Harris 16 – Antetokunmpo 17, Jabari Parker 13, Monroe 11

Miami – San Antonio 99:106 (19:24, 25:28, 28:25, 27:29)

Najviac bodov: Whiteside 27 (15 doskokov), Dragič 25, Winslow 18 – Leonard 27, P. Gasol 20 (11 doskokov), MiIls 18

Phoenix – Golden State 100:106 (30:22, 27:33, 21:26, 22:25)

Najviac bodov: Warren 26, Bledsoe 21, Dudley a Knight po 9 – Durant 37, Curry 28, K. Thompson 14

Oklahoma City – Los Angeles Lakers 113:96 (30:24, 28:22, 19:25, 36:25)

Najviac bodov: Westbrook 33 (12 doskokov, 16 asistencií), Oladipo 20, Kanter 16 – Randle a Russell po 20, Nick Young 16

Houston – Dallas 93:92 (34:25, 29:28, 17:17, 13:22)

Najviac bodov: Harden 28, Anderson (12 doskokov) a E. Gordon po 14 – Matthews 25, Barea 18, Deron Williams 12

Memphis – Washington 112:103 po predĺžení (27:22, 31:32, 20:23, 22:23 – 12:3)

Najviac bodov: Conley 24 (11 asistencií), Z. Randolph 22, M. Gasol 20 (10 doskokov) – Wall 22 (13 asistencií), Gortat (12 doskokov) a Beal po 14