BRATISLAVA 14. augusta (WebNoviny.sk) – Ministerstvo životného prostredia (MŽP) sa dištancuje od konania zamestnancov odboru starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade v Bratislave, ktorí sú obvinení z korupcie.
Ako pripomína odbor komunikácie MŽP, s príslušným odborom ministerstvo komunikuje len na úrovni metodického a odborného usmerňovania či odborných konzultácií.
Sólymos neudržuje s obvinenými kontakt
„Na vydávanie rozhodnutí Okresného úradu Bratislava nemá rezort životného prostredia žiadny vplyv,“ vyhlásil Slavomír Held z odboru komunikácie MŽP, pričom zdôraznil, že rezort vždy stál na strane zákona a zákonných postupov.
Zároveň dodal, že ktokoľvek porušuje zákon, musí niesť za svoje konanie aj zodpovednosť. MŽP podľa Helda preto odmieta zaťahovanie predstaviteľov rezortu do konania osôb podozrivých z trestnej činnosti.
Mocenský tandem Smer-SD a SNS podľa Galka ťahá Slovensko na východ, SaS adresovala výzvu Bugárovi
„Čo sa týka vzťahu vedúcej odboru starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade Bratislava k ministrovi životného prostredia Lászlóovi Sólymosovi, považuje envirorezort za potrebné zdôrazniť, že ju minister predtým, ako sa stala vedúcou daného odboru, nepoznal. Prišiel s ňou do pracovného kontaktu až potom, ako sa stala vedúcou, a to rovnakým spôsobom, akým prišiel do kontaktu s ďalšími vedúcimi odborov starostlivosti o životné prostredie,“ uviedol odbor komunikácie MŽP.
V súvislosti s medializovanými informáciami o daroch strane Most-Híd minister Sólymos vie o tom, že obvinený Tomáš W. venoval ešte v roku 2009 strane dar. Sólymos s ním však neudržuje žiadny kontakt ani ako minister, ani ako súkromná osoba.
Za kladné rozhodnutia brali úplatky
Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici minulý týždeň vzal do väzby vedúcu odboru na Okresnom úrade v Bratislave Miroslavu G. a ďalších dvoch obvinených zo zločinu korupcie. Štvrtého obvineného prepustil na slobodu.
Zlodej v Banskej Bystrici priznal vinu, chce sa polepšiť a „remeslo“ nechať mladým
Podľa vyšetrovateľa od januára tohto roka sa mali s cieľom prijímania úplatkov spolčiť Miroslava G., Pavol B., Branislav R., Tomáš W. a Vladimír M. Posledných troch menovaných obvinili aj z legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Pracovníci okresného úradu Miroslava G. ako vedúca a referent Pavol B. mali za úplatok ako osoby disponujúce právomocou v konaniach vedených na úrade zabezpečovať prípravu potrebných podkladov.
Konkrétne išlo o vydávanie kladných rozhodnutí a stanovísk. Zmluvy a nadväzujúce právne úkony, ako aj viaceré bankové operácie cez nimi riadené spoločnosti pritom údajne slúžili len na zakrytie pôvodu peňazí z korupcie. Výška úplatku bola individuálna, podľa druhu žiadosti. Celkovo išlo o viac ako 334-tisíc eur.