Rakov čaká pomerne šťastný rok. Až na pár komplikácií. Úspechy sa totiž budú striedať s nezdarmi. Na začiatku roku budete musieť premýšľať, aké pokroky v živote chcete dosiahnuť. Mnohým z vás sa naskytnú nové možnosti a je na vás, ako sa k nim postavíte. Jar Rakom narodeným medzi  22. 6. a 1. 7. prinesie ťažké chvíle, ktoré im dajú možnosť sebapoznania. Mnohí sa však dočkajú podpory a povzbudenia. Zostávajúca časť roku bude výrazne lepšia. Transformačné zmeny vás čakajú aj vo vašom súkromnom živote. Postará sa o to vplyv planét Pluto a Saturn, ktorý  posunie váš vzťah do vyššej úrovne. Ľudia narodení v tomto znamení medzi 2. a 12. 7. by mali vsadiť predovšetkým na tímovú prácu. V kolektíve sa cítia lepšie, ako keď pracujú sami. Svoje istoty si nielen udržia, ale dokonca si polepšia. Vo finančných a milostných záležitostiach sa odporúča obozretnosť a rozvážnosť. Buďte opatrní na nestriedmosť, máte vrodený sklon dopriať si. Rovnako si dajte pozor na spory s príbuznými. Raci narodení medzi 13. a 22. 7. majú zo všetkých Rakov najväčšie umelecké nadanie. Sú to vrodení tvorcovia, priateľskí a vždy ochotní vyhovieť. Zorganizujte si svoje činnosti tak, aby ste mali dostatok času na rodinu i záväzky. Občas to bude vyžadovať rozhodnosť a odmietnutie niečoho ďalšieho, ale bude to lepšie, ako zostať pod silným tlakom. Vyhliadky sú prekvapivo priaznivé.

Zdravie

So zdravím to bude ako s počasím, striedavo slnečno a oblačno. U dlhodobo chorých sa s novým rokom výrazne vylepší či stabilizuje ich zdravotný stav. Ľudia narodení v tomto znamení sú veľmi citliví, čím si dokážu narušiť svoj nervový systém. Zbytočne sa všetkého boja a maľujú čerta na stenu. V okamihu, keď im niečo chýba, si vsugerujú, že ich choroba je vážna a nikto im to nedokáže vyhovoriť. Hneď stratia elán do života. Najviac ich trápia psychické poruchy, rôzne alergie, ekzémy, nachladnutie, žalúdok, žlčník, pečeň, obličky a cukrovka. Mali by ste dbať na svoju stravu a voliť ľahšie a zdravšie jedlá. Nezabúdať najmä v lete dodržiavať pitný režim.

Vzťahy

Aj keď si to mnohí nemyslia, v prípade Rakov hrá dôležitú úlohu sex. Veľmi radi sa milujú, maznajú, čo k láske samozrejme patrí. Láska a romantika patria do ich života rovnako ako slnko, voda a vzduch. Bohužiaľ sa nedá spoľahnúť na ich bezvýhradnú vernosť. Neplatí to však pre všetkých Rakov. Milujú tiež slobodu, voľnosť, cestovanie, prírodu, zábavu a smiech.  K svojmu životu nutne potrebujú iných ľudí. Na svojich priateľov nezabúdajú a inak tomu nebude ani tento rok. Niektorí sa dokonca môžu vrátiť k bývalým láskam. Čo sa týka vzťahov, váš spoločný život sa môže posunúť konečne niekam ďalej. Rak za základ šťastia považuje svoju rodinu, ale nie každý si to vždy uvedomuje, teda pokiaľ ju má. Preto je potrebné dobre si rozmyslieť každý nesprávny krok, najmä ak sa týka manželstva. Najviac sa bude dariť Rakom narodeným medzi 2. a 22. 7. Môžete sa tešiť na niekoľko radostných udalostí, na zásnuby, svadbu, krstiny. Nezadaní Raci majú veľkú šancu stretnúť spriaznenú dušu obzvlášť počas jarných a letných mesiacov. Zložitejšie vzťahy môžu prežívať ľudia narodení medzi 22. 6. a 1. 7. Najmä počas letnej dovolenky môže byť váš intímny život veľmi chaotický.  Dajte si pozor, aby ste sa nezaplietli do osudných emocionálnych sietí. Bolo by ťažké sa z nich vymotať.

Peniaze

Predošlý každodenný model môže ešte chvíľu fungovať, ale musia sa doň zakomponovať nové pomery. Aby sa vám finančne darilo, budete sa musieť viac snažiť, inovovať a prevziať viac zodpovednosti. Ak chcete vo svojom konaní istotu, potom rozhodne neriskujte a nevsádzajte, ale skôr ukladajte. Dajte si pozor na veľmi nákladné koníčky a príliš aktívnych kolegov, ktorí vás môžu ovplyvniť svojou výrečnosťou a falošnosťou. Väčšina Rakov má svoj základ istý, avšak mali by ste veriť sebe a svojej intuícii.  Na jar vás môže čakať finančné zlepšenie.

Práca

Ľudia narodení v znamení Rak by si mali dať pozor na svoju reputáciu. Mnohí z vás budú musieť v práci začínať odznova, preto bude ich dobré meno dôležité. Bude vás to lákať cestovať a vzdelávať sa. Poslúchnite svoje vnútro, obohatí vás to nielen o vedomosti, ale aj o kontakty, ktoré neskôr v zamestnaní zúročíte.

Kariéra

Raci mávajú vynikajúcu intuíciu, rýchlo rozpoznajú vhodnú príležitosť, a aj keď sú od prírody trochu pomalší, rýchlo sa dokážu vzchopiť.  Tí najschopnejší jedinci postúpia v tomto roku hneď o niekoľko priečok na rebríčku úspešnosti. Vzostup kariéry a veľké pracovné vyťaženie si vyžaduje zároveň dostatok odpočinku. Doprajte si ho.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané