Je to vodné znamenie. Sú veľmi rodinne založení. Majú silný pud sebazáchovy. Ich vládnucou planétou je Luna, ktorá im dáva hlboké city, jemnosť , materinskú starostlivosť. Citlivá oblasť tela je žalúdok, prsia. Odporúča sa piť čaj z paliny pravej. Ochranným kameňom je mesačný kameň.

Rak muž

Muž narodený v znamení Rak má veľmi tajomný vnútorný svet. Usiluje sa ho všetkými prostriedkami chrániť a často nosí masku, za ktorou sa úspešne ukrýva pred ostatnými. Tento predstaviteľ zverokruhu je veľmi podozrievavý, nedokáže sa okamžite zblížiť so svojou partnerkou. Najskôr ju pozoruje a študuje jej správanie. Jeho charakter je veľmi ťažké pochopiť, pretože sa vždy skrýva za mnohými maskami, ktorých má veľmi veľa. Muž Rak vlastní jemnú zraniteľnú dušu, ale jeho spôsoby sú často hrubé. To preto, že city považuje za prejav slabosti.

Muž Rak je dosť opatrný. Vpred ide iba vtedy, keď vidí , že je cesta bezpečná. Ak nastane nečakaná zmena, stiahne sa. Preto sa muži z tohto znamenia často považujú za zbabelcov. Bývajú mnohokrát pesimistickí, trpia depresiami a melanchóliou. Niekedy sa však zmenia v opak a veselá eufória prelomí ich úzkosť. Muž Rak má stále strach, že v živote stratí niečo dôležité. Vždy sa bojí hmotnej nestability, a preto sa snaží zabezpečiť seba i svoju rodinu. Život s týmto partnerom bude bez veľkých finančných problémov a ťažkostí. Tento predstaviteľ zverokruhu totiž vie, ako zarobiť peniaze a miluje ich vlastniť. Tiež vie, ako šetriť a utrácať múdro. Napriek tomu ho nemožno nazvať chamtivým a lakomým človekom. Mnohokrát sa stavia do úlohy znevýhodneného a chudobného, snaží sa znížiť svoj príjem a nehovoriť druhým o svojich úsporách. Príčinou jeho zatajovania je obava zo žiarlivosti. Nešetrí však na kvalite a dopraje si to najlepšie. Muž Rak je vždy štýlový a pôsobí vyrovnanie. Nedokáže tolerovať neporiadok alebo neistotu vo svojom živote a snaží sa väčšinou všetko usporiadať. Vždy cíti veľkú náklonnosť k domovu a rodine. Často má silnú náklonnosť k svojej matke a vlastnú rodinu si zakladá až vtedy, keď je presvedčený o vážnosti svojho vzťahu.

I tu však pokračuje a vo svojej partnerke hľadá svoju matku. Ideálnom ženou po jeho boku je domáca gazdinka, ktorá sa o neho stará a zbytočne neutráca peniaze. Vo vnútri muž Rak zostáva vždy malým dieťaťom. Tento predstaviteľ zverokruhu je veľmi pozorný k svojej partnerke, rád sa o ňu stará a prejavuje jej náklonnosť. Vzťah s týmto mužom bude vždy plný zmyselnej romantiky a nežnosti.

Rak žena

Žena narodená v tomto znamení sa nerada otvára iným ľuďom. Robí všetko preto, aby udržala svoj vnútorný pokoj neporušený. Jej spoločník ju najskôr nebude schopný pochopiť. Je to láskavá a šetrná osoba, alebo falošná, tajomná a pokrytecká žena? V skutočnosti je žena tohto znamenia veľmi citlivá, môže sa rozčúliť a plakať za každú maličkosť, ktorá ju bolí. Často upadá do sentimentálnosti a melanchólie. Nie každý si však všimne jej slzy a utrpenie. Dokáže ich skrývať. Najčastejšie býva zamyslená a smutná a jej zlá nálada sa ľahko prenáša na ľudí okolo.

Ak má však žena Rak dobrú náladu, ide do extrému. Dokáže sa zabávať otvorene a šťastie prežívať naplno. Táto dáma je veľmi praktická, vždy myslí na zadné vrátka a snaží sa šetriť. Bojí sa, že by sa v budúcnosti ocitla v beznádejnej situácii. Dokonca aj keď žena Rak povie ostatným, že nemá peniaze, znamená to len to, že má peniaze, ale sú v banke alebo pod matracom, ale bohužiaľ nie v jej rukách. Žena v tomto znamení vyzerá vždy skvele, býva krásna a chytrá, má jemné spôsoby, ktoré priťahujú mnohých mužov. Pri výbere partnera sa zameriava predovšetkým na spoľahlivosť a stabilitu, aby ju mohol chrániť, ako aj na jeho schopnosť zarábať peniaze. Nie je však materialistka, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Jednoducho sa snaží zabezpečiť sebe a svojim deťom pokojný život v budúcnosti. Žena Rak neobľubuje kritiku. Sarkastické poznámky ju veľmi urazia a dokonca môže vďaka nim upadnúť do depresie. Otvorená kritika môže spôsobiť jej protest, niekedy neočakávane násilný. Po celý život sa táto žena veľmi bojí byť sama. Často sa po boku svojho manžela stáva jeho tieňom, ktorého miluje, starostlivo sa oň stará a chráni jeho dom, plní rozmary a túžby svojho milovaného človeka a deťom sa úplne rozdá. Žena Rak určite nepatrí medzi karieristky. Zastávať vysoký post k svojmu životu nepotrebuje. Ak však sa jej naskytne možnosť kariéry, určite ju využije. Berie to totiž ako príležitosť zarobiť viac peňazí do budúcnosti. Žena narodená v znamení Rak sa veľmi bojí neistoty, a preto uprednostňuje malé ciele, ktoré možno rýchlo dosiahnuť, pred vzdialenými nejasnými perspektívami.

Žena Rak je veľmi citlivá osoba, preto potrebuje silného partnera, ktorý ju v živote dokáže usmerniť, utíšiť a byť jej oporou. Vo svojom osobnom živote s partnerom uprednostňuje vyhradiť si právo na vlastný priestor, kde sa môže skryť pred svetom, oddávať sa melanchólii alebo svojim pokojným záľubám. Nemá rada hlučnú spoločnosť, jej vlastný domov a uvoľnená atmosféra v ňom sú pre ňu dôležitejšie. Niekedy príliš veľa komplexov prinúti ženu v znamení Raka myslieť si o sebe, že nie je dosť krásna a nie je milovaná. Najčastejšie tieto signály vníma od svojho partnera, preto stále túži po jeho podpore, starostlivosti a láske, aby získala dôveru v seba a vyrovnanosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané