Je to vodné znamenie. Sú to ľudia veľmi citliví, zraniteľní, sú výborní pozorovatelia, majú umelecké sklony. Vládnucou planétou je Neptún, ktorý im dáva neobyčajnú fantáziu a výborné herecké sklony. Majú sklon k sebaobetovaniu. Ľahko podľahnú ilúziám. Citlivá oblasť tela sú chodidlá. Odporúča sa piť zázvorový čaj. Ochranným kameňom je kunzit.

Ryby muž

Muž Ryby je idealista, ktorý uprednostňuje zostať v sladkých snoch a v smutnej melanchólii, než aby sa zaujímal o realitu krutého sveta. Neustále žije vo svojich fantáziách, ale neurobí nič pre ich naplnenie.  A pritom často oplýva množstvom talentov, vďaka ktorým by to mohol dosiahnuť. Muž Ryba po celý život čaká na mýtické šťastie, ktoré ho konečne vytiahne z bahna. Nakoniec sa stáva kvôli svojmu ustavičnému sťažovaniu, depresiám a životnému trápeniu neznesiteľným.

Ak však muž v znamení Rýb prevezme iniciatívu, môže ľahko využiť príležitosti a zmeniť svoj život na úspech a prosperitu. Musel by však preto opustiť svoje staré návyky a získať nové vlastnosti – optimizmus a byť aktívnejší. Muž Ryby sa musí tiež naučiť robiť pevné rozhodnutia. Je to človek, ktorý má tendenciu meniť rozhodnutia, pochybovať o správnosti svojich činov a vyhnúť sa problémom v nádeji, že sa vyriešia sami. S takýmto postojom toho v živote veľa nezíska. Nechá sa len nešťastne unášať prúdom osudu a plakať nad ním.

Neúspešné Ryby sa v neskoršom veku dokonca dokážu priživovať na úspechoch iných. Je to veľká škoda. Ak by zmenil postoj, dokázal by veľa. Disponuje skvelou intuíciou, ktorú možno spájať s jeho inteligenciou, vzdelávaním a tvorivosťou. Keď sú všetky zložky tohto kokteilu vyvážené, muž Ryby sa začne pohybovať smerom k rozumným cieľom a takmer okamžite začne vyhrávať. V tomto prípade bude mať zástupca tohto znamenia zverokruhu vo veľmi krátkom čase úspech, bohatstvo a možno aj moc.

Väčšina ľudí v znamení Rýb verí, že to, čo už majú, je dosť a že sa nemusia ponáhľať do bahnitých vôd života. Muž Ryba nie je len opatrný – je bojazlivý a žije v duchu radšej vrabec v hrsti ako holub na streche. Tento muž býva romantický, je veľmi otvorený, pekný a spoločenský, ale len keď ho nezaťažujú starosti o rodinu a jej blahobyt, vrátane materiálnej pohody. V druhom prípade jeho romantizmus môže vyzerať ako výsmech zdravého rozumu, ktorému nie všetky jeho partnerky rozumejú.

Muž Ryby môže byť naozaj skvelým mužom, hlavou rodiny a oporou svojej milovanej žene, ak sa teda časom spamätá a preberie zo svojho snívania. Jeho láska je plná romantiky a vášne, píše sa o nej v románoch a skladajú sa o nej piesne. Svojej vyvolenej bude skladať básne  a spievať serenády pod oknom. Po svojom boku potrebuje ženu, ktorá mu bude veľkou oporou a mala by pamätať na to, že nepokojná a búrlivá duša muža v znamení Rýb niekedy potrebuje slobodu a samotu, aby v nich hľadala svoju inšpiráciu. Muž Ryby potrebuje chválu, podporu a slová lásky.

Ryby žena

Žena v znamení Rýb má svoj najvyšší cieľ v tomto svete – hľadať lásku. Táto žena má veľmi jemné a citlivé srdce. Je sentimentálna, romantická, náladová a veľmi zraniteľná.  Žena Ryby je plachá a opatrná, radšej nechce bojovať so svetom a skrýva sa pred búrkami a hurikánmi kdekoľvek v bezpečnom prístrešku, lepšie – za silným ramenom. Napriek skutočnosti, že žena z tohto znamenia zverokruhu stále hľadá lásku a stabilný vzťah, nebude vždy schopná zamilovať sa kvôli svojej podozrievavosti a úzkosti.

Život ženy v znamení Ryby sa zdá byť plný viacerých katastrof a sklamaní v živote ako život akéhokoľvek iného znamenia zverokruhu, ale je to preto, že tento predstaviteľ zverokruhu je veľmi citlivý a vníma problémy, dokonca aj tie najmenšie, ako obrovskú katastrofu. Táto žena má veľmi súcitné srdce a vždy sa usiluje dať ľuďom viac ako ona od nich očakáva. Často ju preto využívajú. Nevie, ako bojovať za svoje šťastie, pretože pre ženu Ryby, slová „boj“ a „šťastie“ znamenajú úplne opačné a vzájomne sa vylučujúce významy.

Zástupca tohto znamenia zverokruhu len čaká na svoje šťastie a verí, že akonáhle sa jedného dňa stretne so svojim dôveryhodným ochrancom a milencom, všetko zlo pominie. Táto viera je taká silná, že Žena Ryby sa jej môže držať po celý život. Fantázia tejto ženy je veľmi bohatá. Do detailov si predstaví svoj budúci bohatý a útulný dom, svojho milovaného manžela, deti, harmonickú rodinu, a je šťastná len z toho, že si to pomyslí. Ak však žena Ryby nenájde svojho budúceho manžela, potom sa tieto sny nakoniec stanú jej skutočným životom a odvrátia ju od šedej reality a biedy.

Nálada predstaviteľky znamenia Rýb sa často mení, môže sa šťastne smiať a potom zrazu upadne do smútku bez zjavnej príčiny. Niekedy sa žena Ryby kvôli tomu považuje za zvláštnu a ľudia ju nedokážu pochopiť. Ukazuje však len jednu stránku svojej povahy. Ryba žena sa vždy bojí chudoby a nedostatku. Snaží sa preto tvrdšie pracovať. Práca je často pre ňu liekom na jej zlomené srdce.  Žena Ryby sa môže nechať strhnúť tak svojou prácou, že bude  ticho a nevedomky stúpať po rebríčku svojej kariéry. Okrem toho je vždy veľmi umelecky založená a môže sa stať skvelou herečkou. Táto práca jej totiž umožňuje striedať tváre a meniť svoj vzhľad bez toho, aby to bolo druhým zvláštne.

Ak sa žena Ryby stretne so svojim ideálnym mužom, úplne sa podrobí jeho vôli a stane sa úžasnou manželkou a matkou. Je vynikajúcou gazdinkou, dôkladne sa stará  o domácnosť. Avšak nikdy sa nezaoberá záležitosťami týkajúcimi sa kariéry svojho manžela. Vďaka svojej prirodzenej schopnosti prispôsobiť sa okolnostiam sa ľahko poddá túžbam svojho vyvoleného a vytvára presne takú atmosféru, ktorú potrebuje. Avšak nie je úplne dokonalá, často býva na mužovi veľmi závislá a príliš sa na neho upne. Niekedy pôsobí chladne. To preto, že sa bojí vyjadriť nesúhlas či už so správaním alebo názorom svojho partnera a tak reaguje chladnosťou a odmeranosťou. Žena Ryby dokáže aktívne počúvať a vie byť empatická. Ak sa bude aktívne podieľať na záležitostiach svojho manžela, podporovať ho vo všetkom a on jej poskytne lásku a ochranu, tento vzťah sa môže stať nezničiteľným a harmonickým.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané