Je to zemské znamenie. Sú to ľudia silní, vplyvní, produktívni. Ich život sa toči okolo služby a sebaobetovania. Ich vládnucou planétou je Merkúr, ktorá im dáva precíznosť, múdrosť, poriadkumilovnosť. Citlivá oblasť tela sú brušná dutina a črevá. Odporúča sa piť feniklový čaj. Ochranným kameňom je citrín.

Panna muž

Muž v znamení Panna je veľmi praktický, chladný a obozretný vo všetkom, dokonca aj v osobných vzťahoch a pocitoch. Nemá v sebe ani štipku romantizmu a sentimentality a všetko, čo robí, by malo mať nejaký skutočný význam a uplatnenie. Muž Panna nevytvára prázdne sny a fantáziu, je skeptický voči rozličným ideálom ostatných ľudí a snaží sa nastaviť pre seba ciele, ktoré sa v blízkej budúcnosti rýchlo dosiahnu, a nie vzdialené nereálne túžby. Muž Panna si stojí za svojim slovom, česť a svedomie znamenajú preň veľa. A takisto disciplína a pedantnosť. Je veľmi presný a precízny. To isté vyžaduje aj od iných.

Muž v tomto znamení má veľmi veľké a sympatické srdce. Počas celého svojho života bojuje za spravodlivosť, v ktorom slabí a chorí dostávajú rovnaké práva a príležitosti ako silní. Preto sa usiluje zúčastňovať na všetkých druhoch charitatívnych udalostí, pomáha slabým a bezdomovcom. Priateľov si získava však ťažšie. Najskôr ich z diaľky pozoruje, zvykne si na nich, zistí ich pravú povahu a až potom ľudí zaradí do svojho kruhu priateľov. V práci je veľmi starostlivý a opatrný. Každý dobrý nadriadený vie, že muž narodený v Panne dokáže sám zvládnuť zložitú prácu, ktorú obvykle vykonáva celé oddelenie. Nepotrebuje byť nasmerovaný, povzbudzovaný alebo žiadaný o presnosť – robí všetko sám od seba, a to v čo najkratšom čase. Muž Panna sa snaží naplánovať všetko dopredu, nemá rád akékoľvek prekvapenia, nepredvídateľné dôsledky a nečakané zvraty. Je veľmi ťažké ho zaskočiť, pretože je vždy šikovný, aktívny a pripravený na akékoľvek prekvapenie. Je to jeden z mála predstaviteľov silnejšieho pohlavia, ktorý si dokáže starostlivo a presne viesť každodenné záznamy vo svojom denníku. Tento človek nie je bojovník, ľahko prijíma zlyhania a pády vo svojom živote, naučí sa s nimi žiť bez snahy o podstatné zlepšenie svojej existencie. Muži narodení v tomto znamení často zostávajú slobodní, pretože je veľmi ťažké nájsť partnerku, ktorá úplne splní ich požiadavky na ideálnu ženu. A taká žena sotva existuje. Muž Panna má veľmi vysoké nároky na svoju lásku. Mužský predstaviteľ znamenia Panny disponuje  hlbokým intelektom. Tento intelektuál vždy vyniká v spoločnosti a je známy svojou ostrou kritikou a chladnou racionalitou. Nemá problém flirtovať so ženami, ktoré sú priťahované jeho charizmou a mysticizmom. Je takmer nemožné dotknúť sa jeho srdca alebo zapáliť jeho vášne – obáva sa ich a vždy uteká od nich. Muž Panna totiž verí, že prejavovanie citov alebo vášní znamená preukázať svoju slabosť a to si on nemôže dovoliť.

Do vzťahu vnáša predovšetkým rozum a racionalitu. Preto máloktorá žena pri ňom dokáže zotrvať dlhšie. Muži v tomto znamení ľahko prijímajú svoju osamelosť a netrpia tým. Svoj život zasvätia práci, svojim koníčkom a priateľom. Neznamená to však, že muž Panna sa nedokáže zamilovať. Dokáže, ale jeho láska je skôr priateľstvom. Bude šťastný so ženou, ktorá by mala rovnaké názory na život ako on, a ešte lepšie – ktorá by mala záujem pracovať v charitatívnej organizácii ( najlepšie v ktorej pracuje aj on sám), aby spolu zachránili svet pred zlom.

Panna žena

Panna žena je vždy veľmi krásna, vyzerá oveľa mladšie ako v skutočnosti je. Vždy sa stará o svoj vzhľad a sama sebe je najväčším kritikom. Je veľmi prísna a náročná na seba a neodpustí si žiadnu chybu. Pedantnosť a presnosť sú jej výsadami. V prvom rade je veľmi praktická. Žena narodená v tomto znamení málokedy prejavuje slabosť. Je bojovníčkou a neočakávané prekážky ju len posilnia. Panna žena miluje komunikovať, ale mala by to byť komunikácia, ktorá by sa mala konať v pokojnej, intelektuálnej perspektíve. Nemá rada hlučné stretnutia a večierky.

Flirt, romantiku od nej neočakávajte. Pôsobí chladne a taká zostáva aj v dlhodobom partnerskom vzťahu. Radšej neukáže svoje pocity, aby sa vyhla sklamaniu. Nerada hovorí pred širokým publikom. To však neplatí, ak sa ocitne v úzkom kruhu ľudí, ktorí preberajú intelektuálne témy. Táto „železná dáma“ nikdy v prípade zlyhania nepožiada o pomoc druhých a bude sa spoliehať len sama na seba. Panna žena je veľmi úprimná a neznáša zákernosť. Vždy vie, čo od života chce. Netúži po nesplniteľných túžbach. Sústreďuje sa na skutočné praktické úspechy. Panna žena nie je karieristka, ale stáva sa, že získa vedúce postavenie, a to najmä vďaka svojej precíznosti a zmysle pre spravodlivosť. Takisto sa často podujme na zložitú záchrannú misiu, ktorá má ušľachtilý cieľ. Názory ženy Panny je zbytočné spochybňovať. Do diskusie totiž vstupuje iba vtedy, keď si je celkom istá, že má pravdu. Jej argumenty sú nesporné a súper musí vždy ustúpiť. Nikdy neodpustí nepresnosť kolegov alebo príbuzných. Pred Pannou je zbytočné hľadať ospravedlnenia a výhovorky, ale jednoducho priznať svoju vinu. Na rozdiel od muža narodeného v tomto znamení, môže byť romantická a sentimentálna, ale iba s partnerom, ktorý si plne zaslúžil jej dôveru a rešpekt. Na verejnosti svoje city nikdy neukazuje. Láska Panny môže byť skvelá, ale trvá veľmi dlho, kým si jej srdce získate. Nepatrí medzi ženy, ktoré sa zamilujú na prvý pohľad, alebo slepo skočia do vzťahu a zabudnú na všetko ostatné. Môže byť praktická a veľmi romantická zároveň. Láska Panny, rovnako ako ona sama, je veľkým tajomstvom, ktoré nie všetci jej mužskí obdivovatelia dokážu vyriešiť. Tomuto slabšiemu pohlaviu nestačia vo vzťahu len pocity a vášeň. Potrebuje i duchovnú väzbu so svojim partnerom, a to viac než len telesnú lásku.

Panna žena vždy cíti, že má pravdu (a vo väčšine prípadov je to tak). Nebude tolerovať aktívnu opozíciu partnera bez ohľadu na to, o čo sa jedná. Jednoducho spravuje finančné záležitosti rodiny a vyžaduje správu o všetkých výdavkoch. Panna žena vždy striktne dodržiava poriadok a nebude tolerovať, ak jej to partner narúša. Ak nie ste zvyknutí udržiavať poriadok, čaká vás pri nej tvrdý život. Cení si, ak sa jej vyvolený stále zdokonaľuje. Vďaka tomu totiž s ním nachádza zaujímavé témy na rozhovory. Ak rešpektuje svojho manžela, bude súhlasiť s tým, že urobí pre neho určité ústupky – ale nebude sa to týkať poriadku v dome. Vie, ako ovládať svoje emócie a preto navonok vyzerá chladne. Ale jej muž by si mal pamätať, že srdce Panny je oveľa teplejšie a mäkšie, ako sa zdá. Preto iba vzájomný rozvoj, tolerancia a porozumenie medzi sebou pomôžu posilniť spojenie s touto dámou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané