Je to ohnivé znamenie. Barani sú kamarátski, impulzívni, súťaživí, vždy otvorení novým veciam. Potrebujú byť dominantní a neznášajú prehry. Vládnucou planétou je Mars, ktorá im dáva obrovské množstvo nespútanej energie a hnaciu silu. Citlivá oblasť tela je hlava, oči, nos. Treba piť mätový čaj. Ochranným kameňom je karneol a ametyst.

Baran muž

Muž, ktorý sa narodil v znamení Barana sa vyznačuje svojou energickou a silnou povahou.  Nedokáže odpočívať. Vždy srší novými revolučnými myšlienkami, z ktorých väčšina však nenájde logické pokračovanie. Muž Baran nemusí vždy navonok vyzerať ako človek s horúcou povahou , niekedy z vonku pôsobí chladne, ale pod jeho nepreniknuteľnou vonkajšou škrupinou sa ukrýva skutočná sopka vášní. Je rýchly vo svojich činoch a skutkoch. Ak si muž Baran niečo zaumieni, tvrdohlavo si pôjde za tým a žiadne prekážky ho nezastavia na jeho ceste. V najhoršom prípade sa popáli a sklame, čo sa často stáva v jeho živote, ale na rozdiel od iného znamenia zverokruhu sa Baran nevie poučiť z minulých chýb a s tvrdohlavým naliehaním sa vráti na túto prekážku znovu a znovu.

Muž Baran býva tiež veľmi kreatívne nadaný,  je schopný vytvoriť najväčšie umelecké diela, ktoré však vzápätí dokáže zničiť, ak ho prepadne hnev či záchvat sebakritiky. V takých chvíľach premýšľa o svojom zmysle života a má pocit, že nič nedokázal. Baranovo  „hľadanie duše“ sa vždy koná v emocionálnej agónii. Má sklon súdiť, pohŕdať a obviňovať sa zo všetkých smrteľných hriechov. Našťastie muž Baran v takýchto sebazničujúcich obdobiach nezostáva dlho a potom začne pracovať aktívnejšie a produktívnejšie. Baran je nezávislý človek, neprijme názory iných a všetko musí overiť, zhodnotiť a vidieť sám. Muž narodený v znamení Baran verí iba svojej intuícii a svojim vlastným očiam, a preto je veľmi ťažké presvedčiť tohto zástupcu zverokruhu o niečom. Máva väčšinou bystré uvažovanie, športovú postavu a mladistvú tvár, často vyzerá mladšie, než naozaj je. S vekom  má tendenciu strácať dobrú postavu a začne priberať najmä na bruchu, pretože časom sa jeho štýl života stal pokojnejším a menej pohyblivým. Ľudia z jeho okolia mávajú často dojem, že muž Baran nie je ešte zrelý, lebo sa občas správa ako dieťa. Silné emócie, rozmary, priamočiarosť sú detské vlastnosti, ktorými disponuje a práve oni sa často stávajú magnetom priťahujúcim záujem žien.  Jeho negatívnou stránkou je sebectvo a egocentrizmus. Niekedy od svojej partnerky vyžaduje úplnú podriadenosť  jeho vôli. Dobrá správa je, že muži Barani dokážu byť aj citliví, súcitní, veľkorysí a navyše i nezištní. Niekedy je Baran pripravený pomôcť iným a často získa povesť veľkolepého a ušľachtilého človeka. Pre mužov Baranov nie je kariéra prázdna fráza. Zväčša sa umiestnia na vyšších pracovných pozíciách, v akých pôvodne začínali. A ak nie, urobia pre to všetko.

Baran je veľmi vášnivý a horúci v láske. Ak sa úprimne zamiluje, ​​určite zvíťazí v srdci svojej milovanej bez ohľadu na okolnosti. Muž Baran vždy miluje, ako keby to bola jeho jediná, prvá a posledná láska. Svojej žene bude pozorným, láskyplným, verným a úprimným partnerom. Dokonca je často ochotný zbaviť sa svojich vlastných nedostatkov, ktoré bránia normálnemu vzťahu so svojou ženou. Muž Baran je veľmi romantický, vzťah s ním bude vždy nezabudnuteľný, aj keď nakoniec môže byť minulosťou.

Baran žena

Žena v znamení Barana sa môže pre muža stať múzou, ideálom, ale môže byť aj zničujúcim hurikánom, ktorý sa vrúti do jeho života a nezanechá za sebou kameň na kameni. Baran žena sa oveľa viac zaujíma o seba ako o partnera alebo iných ľudí. Pre ňu je ona sama vždy stredom vesmíru, okolo ktorého by sa mali otáčať všetky ostatné. Vychádzajúc z tejto podvedomej viery buduje vhodné vzťahy s inými ľuďmi. Žena v znamení Barana má rada komplimenty a sladké slová. Avšak každá kritika, dokonca spravodlivá, môže spôsobiť jej hnev, ktorý dokáže zničiť i vzťah. A to okamžite, raz a navždy.

Žena narodená v znamení Baran je veľmi sebestačná a často potrebuje partnera iba na potvrdenie svojho vysokého postavenia. Ľahko sa zaobíde bez muža. Spolieha sa vždy sama na seba a nečaká odmenu od opačného pohlavia. Reprezentant tohto znamenia zverokruhu je vždy krásny, má nezvyčajne jasnú charizmu. Nikdy sa nebude snažiť vydobyť si vedúce postavenie zbytočným krikom a aktivitami – je to prirodzený vodca všade tam, kde sa objavuje, a jej slovo, ktoré vysloví tou správnou intonáciou, pôsobí na ostatných viac ako slovo inej osoby. Často máva mužské vlastnosti a s mužmi ľahko môže súťažiť, aspoň čo sa týka vytrvalosti. Žena Baran je optimistická osoba. Dokáže sa však zmeniť na neúprosnú či až agresívnu, a to najmä v prípade, keď sa v jej okolí pácha neprávosť a nespravodlivosť. Niekedy môže byť sentimentálna. Pod neúprosným zovňajškom či hrubým správaním sa skrýva zraniteľná jemná duša. Nechce všetkým ukázať svoju slabosť a slzy a často zostáva sama so svojim trápením. Žena Baran miluje chválu a komplimenty. Ale pozor, vie veľmi dobre rozlíšiť lichôtky, ktoré myslíme úprimne a zo srdca a tie, ktoré nie. Tie druhé netoleruje. Má adekvátne sebavedomie a jej bohaté zručnosti a talenty pomáhajú dosahovať životné ciele. Na život pozerá racionálne a vie, ako sa prezentovať len po tej najlepšej stránke v akejkoľvek spoločnosti. Žena Baran nemá väčšinou za cieľ dosiahnuť vysoký štatút v spoločnosti alebo urobiť skvelú kariéru, hoci často v živote má oboje. V spoločnosti, v ktorej nedokáže rozvinúť svoj talent a naplno ukázať, čo vie, sa necíti dobre.
V láske dá žena narodená v tomto znamení takmer všetko, dokonca obetuje svoje vlastné záujmy v prospech milovanej osoby. Niekedy sa stáva submisívnou. To však iba vtedy, ak od partnera dostane podobnú obetavú lásku. Toto slabšie pohlavie býva často žiarlivé, samozrejme, ak im partner na to dá dôvod. Potom dostane takú príučku, ktorú si záletník zapamätá na celý život. Žena v znamení Baran mnohokrát nemiluje konkrétnu osobu, ale jej idealizovaný obraz, o ktorom si sama myslela, že je pravdivý. Jej úzkoprsý pohľad na veci týkajúce sa jej lásky môže pretrvávať mnoho rokov. Aj keď býva silná v práci a v živote, Baran žena je vo veciach lásky prakticky bezbranná a slabá, a ak ju partner veľmi zraní, alebo ak ju zradí, dlho sa nebude môcť zotaviť z tejto skutočnosti a prestane veriť v lásku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané