Budúci týždeň sa pravdepodobne dozvieme, či sa Slovensko pri novej testovacej stratégii inšpirovalo inými európskymi krajinami alebo budeme pokračovať v pravidelnom plošnom testovaní.
„Žiadna krajina v Európskej únii (EÚ) neočkuje tempom, ktorým by dosiahli cieľ zaočkovať do septembra 70 percent obyvateľstva,“ tvrdia The New York Times. Je to pravda?
Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová pre agentúru SITA uviedla, že výrobca testov ešte pred podpisom zmluvy predložil potvrdenia, podľa ktorých je produkt technicky zhodný s nazálnym typom testov.
Najhoršie okresy sú Topoľčany (2,54 % pozitivita), Levice (2,48 %) a Hlohovec (2,31 %), naopak najlepšie obstál Veľký Krtíš (0,30 %), Tvrdošín (0,34 %) a Svidník (0,37 %).
Slovensko bude po testovaní porozdelené na 36 okresov s lepšími a 37 okresov s horšími výsledkami, ktorých obyvatelia budú napríklad potrebovať na cestu do práce certifikát o negatívnom teste na ochorenie COVID-19, nie starší ako sedem dní.
Prednostné očkovanie tenistky Dominiky Cibulkovej otvorilo otázky o chybách očkovacieho systému na Slovensku. Kompetentní mlčia o zmenách, ktoré by zabezpečili, aby sa to neopakovalo.
V Trenčíne nám podľa bývalého generálneho riaditeľa Inštitútu zdravotnej politiky na Ministerstve zdravotníctva SR Martina Smatanu ukázali, ako sa má a dá testovať.
Vláda s účinnosťou od soboty 19. decembra schválila nové sprísnené opatrenia v rámci boja proti pandémii COVID-19. Slovenská vedecká obec však nie je spokojná so žiadnym z týchto krokov.
Koronavírus môže prenášať každý 25. človek na Slovensku, nakazených je možno až 200-tisíc ľudí. Takýto odhad prezentoval na tlačovej besede po nedeľnom zasadaní krízového štábu minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.