Crosbyho trafili do nohy, do Vancouveru pocestuje

Sidney Crosby

PITTSBURGH 15. februára (WEBNOVINY) – Hviezda tímu zámorskej hokejovej NHL Pittsburgh a kanadského národného výberu Sidney Crosby inkasoval v nedeľňajšom stretnutí proti mužstvu Nashville (3:4 po sam. nájazdoch) nepríjemnú strelu do nohy. Dvadsaťdvaročný kapitán „tučniakov“ sa v druhej tretine obetavo vrhol do strely súpera a pri odchode na striedačku sa na jeho tvári zjavila bolestivá grimasa. Rodák z mesta Cole Harbour potom na lavičke niekoľko minút sedel so sklonenou tvárou. Opatrne sa snažil hýbať nohou a zjavne frustrovaný búchal hokejkou. V druhom dejstve už jednotka draftu z roku 2005 do hry nezasiahla, v tretej tretine sa ale Crosby na ľad vrátil.

Po stretnutí útočník Penguins potvrdil, že menšie zranenie neovplyvní jeho účasť na zimných olympijských hrách vo Vancouveri. „Budem hrať vo Vancouveri. Ešte v nedeľu večer si sadnem na lietadlo a budem cestovať. Na pondelkovom tréningu by som nemal chýbať,“ uviedol Sidney Crosby. Kanadský tím čaká olympijská premiéra v utorok v súboji s Nórskom. „Trafila ma strela do nohy. To sa stáva, je to súčasť hry. Vo zvyšku zápasu ma to nelimitovalo. Pozrite si môj počet minút strávených na ľade,“ dodal Crosby.