Číňan žije šesť rokov za počítačom v internetovej kaviarni

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Muž, počítač, nákup
Foto: uncyclopedia.wikia.com

Čínsky mladík Li Meng je natoľko závislý od počítačových hier, že postupne stráca pojem o čase aj o živote. Nedávno sa v čínskych médiách priznal, že už šesť rokov prakticky žije v internetovej kaviarni.

Bez názvu
Foto: www.odditycentral.com

Hoci vysokú školu dokončil už pred šiestimi rokmi, namiesto toho, aby si začal hľadať klasickú prácu, rozhodol sa staviť na inú alternatívu zarábania si na živobytie – online hry. Vybral si preto jednu z internetových kaviarní v meste Čchang-čchun na severe krajiny a pustil sa do „práce“.

Li Meng je, spí a hrá na tom istom mieste a v rovnakom zariadení už niekoľko rokov. Opúšťa ho len vtedy, keď potrebuje ísť na záchod alebo sa osprchovať. Majiteľ kaviarne uviedol, že 30-ročný Li je na svojom mieste už tak dlho, že sa už stal súčasťou zariadenia.

„Bez ohľadu na to, čo som povedal, odmietol s kýmkoľvek komunikovať. Oslovil som teda majiteľa kaviarne, ktorý mi povedal, že je tam už tak dlho, že si jeho prítomnosť už takmer nikto nevšíma,“ uviedol redaktor Beijing Times

Počítač
Foto: SITA/AP

Li hrá hlavne v noci, takže väčšinu dňa prespí. Za prenájom stola platí mesačne okolo 60 eur, online počítačové turnaje mu za rovnakú dobu údajne vynášajú v prepočte asi 235 eur.

„Väčšinou prichádza v noci, aby hral, cez deň je potom unavený, a tak si tu aj pospí. Občas ide preč, aby sa osprchoval,“ uviedol jeden z návštevníkov kaviarne. Ďalší návštevníci kaviarne prezradili, že ho tam videli aj počas Silvestra, Festivalu jari či ďalších známych sviatkov a osláv. Keďže sa takmer s nikým nerozpráva, zamestnanci kaviarne netušia, aké má rodinné zázemie.

„Nemám s ním ale žiadne problémy. Sedí tíško v kúte a nikoho neotravuje. Platí si to, čo má, tak prečo by som ho mal odtiaľto vyháňať,“ povedal manažér kaviarne Sun Wang.

Nejde pritom zďaleka o jediný prípad vážnej závislosti od počítačových hier. V Číne, kde možno nájsť on-line hracie bary takmer na každom kroku, počet ľudí strácajúcich kontakt s realitou každoročne stúpa. Podľa jedného z rehabilitačných zariadení, ktoré pomáhajú odstrániť závislosť od videohier, tu trpí závislosťou až 80% mladých ľudí.

www.businessinsider.com, www.odditycentral.com

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať