Predaj nových osobných áut na Slovensku vzrástol o 19 percent, najpredávanejšou značkou ostáva Škoda

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOLKSWAGEN: Štart sériovej výroby nových modelov
Vozidlo Škoda Superb Combi počas mediálneho podujatia vo Volkswagen Slovakia v Devínskej Novej Vsi pri príležitosti štartu sériovej výroby nových modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb spojeného s prehliadkou novej karosárne pre menované modely a montážnej linky, do ktorej bola integrovaná výroba týchto modelov. Bratislava, 1. december 2023. Foto: archívne, SITA/Michal Veterník

Najpredávanejšou značkou nových osobných vozidiel ostáva na Slovensku aj na začiatku roka 2024 Škoda. Ako ďalej vyplýva z údajov Zväzu automobilového priemyslu SR, jej trhový podiel prekročil v januári 25 %.

Na druhej priečke sa umiestnila Toyota a na tretej Kia. Celkovo sa pritom u nás v prvom mesiaci aktuálneho roka predalo 7 935 nových osobných áut. Medziročne to predstavuje nárast o takmer 19 %.

Registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli v januári 2024 počet 818 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka s počtom 484 predstavuje nárast o viac ako 69 %. Predaje nákladných áut do 12 ton sa dostali na 40 kusov a medziročne vzrástli o 90 %, nákladných vozidiel nad 12 ton sa predalo 396, medziročne menej o 2 %. V januári sa na Slovensku zaregistrovalo aj 60 autobusov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Kia Motors SlovakiaŠkoda AutoToyotaZAP Zväz automobilového priemyslu SR