Zaujímavosti po stretnutí Slovensko - Rusko

Ms2

KOLÍN 9. mája (WEBNOVINY) – Zaujímavosti po stretnutí A-skupiny na 74. majstrovstvách sveta v hokeji Slovensko – Rusko (1:3), ktoré sa hralo v Kolíne nad Rýnom:

Rusko nedeľňajším víťazstvom vyrovnalo bilanciu so Slovenskom, každý tím má na svojom konte po 9 úspechov, 5 súbojov sa skončilo remízou. Zborná má už lepšie skóre 72:71.

Obranca Dominik Graňák odohral 100. zápas v slovenskej reprezentácii, z toho 36. na svetovom šampionáte.

Útočník Andrej Podkonický oslavoval v nedeľu 32 rokov.

Premiérový duel na majstrovstvách sveta v kariére odohrali obranca Vladimír Mihálik a útočníci Marek Zagrapan, Tomáš Bulík, Tomáš Tatar, Richard Pánik, Stanislav Gron, Vladimír Dravecký a Marek Svatoš

Pri predstavovaní tímov na veľkoplošnej obrazovke mali všetci slovenskí hráči 33 rokov, réžia zabudla zmeniť údaje o veku, mená, čísla dresov i kluby sedeli. Pri predstavovaní úvodných formácií už bolo všetko v poriadku.

Na svetový šampionát do Kolína napokon pricestoval aj brankár HC Košice Július Hudáček. Spolu s bratom Liborom zo Slovana Bratislava svojich krajanov podporovali z hľadiska.

V 7. min poslal obranca Tomáš Starosta tvrdým zákrokom Maxima Sušinského na slovenskú trestnú lavicu, keď dvierka nevydržali náraz. Pre pokazenú časť mantinelu museli duel na približne 7 minút prerušiť. Hráči chvíľu oddychovali aj v 36. min, keď opravovali plexisklo.

Hviezdny Rus Alexander Ovečkin nastúpil proti Slovensku na siedmy zápas, dosiahol tretie víťazstvo. Trikrát so Slovenskom prehral a raz remizoval. Slovenských brankárov v reprezentačných zápasoch prekonal tretíkrát.

Obranca Ivan Majeský dosiahol v 85. zápase za SR svoj štvrtý reprezentačný gól.

Tréner Glen Hanlon dal šancu všetkým 19 korčuliarom, ktorých mal na súpiske. Od druhej tretiny zasiahol do hry aj trinásty útočník Tomáš Tatar.

Prvýkrát fanúšikovia na MS 2010 vypredali hľadisko Lanxess Areny v Kolíne, na tribúnach bolo 18 522 divákov.