Slovan vybojoval prvé víťazstvo v KHL, zdolal Spartak Moskva

Slovan Bratislava - Spartak Moskva
Sprava: Josef Boumedienne zo Slovana a Mikhail Zhukov z Moskvy počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Spartak Moskva. Bratislava, 10. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 10. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava dosiahli v Kontinentálnej hokejovej lige prvé víťazstvo, keď v pondelkovom súboji v Slovnaft aréne zdolali Spartak Moskva 2:1 po samostatných nájazdoch.

Skóre duelu otvoril v závere II. tretine hosťujúci Šefer, vyrovnanie zariadil Libor Hudáček po vynikajúcej akcii Šatana. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovana kapitán Šatan.

Slovan čaká ďalší duel v KHL vo štvrtok 13. septembra, keď odohrá prvý zápas na ľade súpera proti bieloruskému Dinamu Minsk.

Obrazom: HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva

Zľava: Mário Bližňák zo Slovana a Sergei Borisov z Moskvy počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Spartak Moskva. Bratislava, 10. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

Zľava: Sergei Borisov, Nikita Schitov z Mosky, Ján Lipiansky a Martin Štajnoch zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Spartak Moskva. Bratislava, 10. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Ján Lipiansky zo Slovana, Eduard Lewandowski a Sergei Borisov z Moskvy počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Spartak Moskva. Bratislava, 10. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Milan Bartovič zo Slovana a Eduard Lewandowski zo Spartaku Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Spartak Moskva. Bratislava, 10. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
Zľava: Branko Radivojevič z Moskvy a Jonathan Sigalet zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Spartak Moskva. Bratislava, 10. september 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

Hokej – Kontinentálna hokejová liga:

HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 58. L. Hudáček (Šatan), rozhodujúci sam. nájazd Šatan – 40. Šefer (Juňkov, Gubin)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasilev, Segejev – Michajevič, Nesterov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Janus – Švarný, Boumedienne, Printz, Sigalet, Štajnoch, V. Mihálik – Michel Miklík, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, Bartovič – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – T. Mikúš, A. Šťastný, Ölvecký

Spartak: Borisov – Ščitov, Morrisonn, Bodrov, Nakládal, Šefer, Mamkin – Radivojevič, Chochlačov, Lewandowski – Kuzmin, Gubin, Juňkov – Žukov, Bušujev, Š. Ružička – Nikoncev, Voronin, Žmakin – Ankudinov

I. tretina

Slovan začal dobre a už v 16. sekunde sa pred brankára Borisova predral Bližňák, koncovka mu však nevyšla.

V 3. min mieril tesne mimo Lewandowski a v 8. min na druhej strane neuspel Ölvecký.

Otvoriť skóre mohol v 12. min v presilovke opäť Bližňák, no mieril len do Borisova. Po Janusovom peknom zákroku nevyšla koncovka Vondrkovi ani Štajnochovi, Kukumbergovi ani T. Mikúšovi.

II. tretina

V úvode druhej časti vychytal Janus Chochlačova aj Lewandovského. V 28. min spálil tutovku Printz po Hudáčkovej akcii, potom Spartak na dlhé minúty zatlačil domácich. Postupne neuspeli Voronin, Gubin, Ščitov a Žukov.

V 35. min neskončili gólom dve delovky Mihálika. Ešte pred druhou sirénou otvoril skóre hosťujúci Šefer, keď z pravého kruhu trafil presne do ľavého horného kúta Janusovej bránky – 0:1.

III. tretina

V 44. min pálil Sigalet, ale výborný Borisov si poradil s jeho strelou. V ďalších minútach hral Slovan dvakrát presilovku, no brankár Spartaka kryl pokusy Miklíka, Printza aj Vondrku. Pri hre štyroch proti štyrom mal vyrovnanie na hokejke dvakrát Hudáček, ale v prvom prípade netrafil z prvej a v druhom sa mu puk skĺzol. Na druhej strane nepochodil Juňkov. Gól Slovana dosiahol Hudáček až v 58. min po krásnej individuálnej akcii kapitána Šatana – 1:1.

Predĺženie a samostatné nájazdy

V predĺžení mal príležitosť rozhodnúť Radivojevič, no Janus sa nenechal zaskočiť. Na opačnej strane Štajnoch pálil najprv do Borisova a potom vedľa.

V nájazdoch sa presadili Bartovič aj Šatan, za hostí Žukov. Hosťujúci Radivojevič aj Ružička stroskotali na Janusovi.

Hlasy:

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním a bolo to vidieť. Vynútili sme si tri presilovky, ale nerealizovali sme ich dobre. V druhej časti sa situácia opakovala v prospech súpera a oslabenia nás stáli veľa síl, čo sa prejavilo na hernom prejave mužstva. Do tretej časti sme vstúpili s odhodlaním a aktivitou duel otočiť. Počas celej časti sme boli lepším mužstvom a vytvorili sme si aj množstvo šancí. Bolo by nespravodlivé, aj keď sa to v hokeji stáva, ak by sme to neotočili. Dnešný triumf je dielom bojovnosti a pracovitosti mužstva za veľkej podpory divákov. Rozložil by som to 50 na 50, pretože bez podpory by sme ťažko odchádzali zo štadióna s víťazstvom.“

Andrej Sidorenko (tréner Spartaka): „Videli sme dobrý zápas vo výbornej atmosfére a na peknom štadióne. Bolo to výborné stretnutie najmä pre divákov. Mali šancu vidieť duel s mnohými peknými okamihmi. V druhej tretine sme hrali dobre, ale nedarilo sa nám v koncovke. Chcem sa poďakovať chlapcom, že bojovali do poslednej chvíle a snažili sa.“