Prehra FC Liverpool, remíza Man City

Bez názvu
Steven Gerard a Dirk Kuyt z FC Liverpool Foto: SITA/AP

LONDÝN 27. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti posledného West Hamu United zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže nad FC Liverpool 3:1 a stále živia nádej na záchranu v Premier League. Domáci položili „základný kameň“ svojho víťazstva už v prvom polčase, kedy sa strelecky presadili Scott Parker a Demba Ba. Po zmene strán síce Liverpool znížil v 84. min gólom obrancu Glena Johnsona, posledné slovo však patrilo domácemu útočníkovi Carltonovi Coleovi. Za Liverpoolčanov odohral celé stretnutie zadák slovenskej reprezentácie Martin Škrtel, ktorý na začiatku duelu dostal žltú kartu.

V druhom nedeľňajšom zápase zaváhal Manchester City na domácej pôde, keď len remizoval s Fulhamom 1:1. Domáci síce otvárali skóre duelu v 26. min gólom talianskeho útočníka Maria Balotelliho, no hostia odpovedali v úvode druhého polčasu, keď presný zásah zaznamenal írsky stredopoliar Damien Duff.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

Manchester City – FC Fulham 1:1 (1:0)

Góly: 26. Balotelli – 48. Duff

West Ham United – FC Liverpool 3:1 (2:0)

Góly: 22. Parker, 45. Demba Ba, 90. C. Cole – 84. G. Johnson

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a v 7. min dostal žltú kartu

Španielsko

Futbalisti FC Villarreal v nedeľňajšom stretnutí 25. kola Primera División zaváhali, keď remizovali na ihrisku Racingu Santander 2:2. Bod pre hostí zachraňoval v nadstavenom čase striedajúci brazílsky útočník Nilmar. Villarreal prišiel o možnosť dostať sa na tretie miesto pred Valenciu, naopak tá odskočila „žltej ponorke“ na rozdiel štyroch bodov, pretože uspela v záverečnom nedeľňajšom dueli na ihrisku Athletica Bilbao, kde zvíťazila 2:1.

Levante zdolalo na vlastnom ihrisku súpera z Osasuny Pamplona tesne 2:1. Víťazný gól domáceho tímu strelil v 51. min ekvádorský útočník Felipe Caicedo, ktorý je na Pyrenejskom polostrove na hosťovaní z Manchestru City. Pre Levante to bolo ôsme víťazstvo v sezóne a vďaka nemu sa vyšvihlo zo 17. miesta až na 13. pozíciu o skóre pred La Coruňu. Osasune patrí 15. priečka.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 25. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Francúzsko

Futbalisti OSC Lille len remizovali v nedeľňajšom zápase 25. kola Ligue 1 s Lyonom 1:1 a vrátili sa na prvé miesto v tabuľke o skóre pred Stade Rennes. Skóre duelu otvoril útočník domácich Moussa Sow, ktorý je najlepším strelcom súťaže, no v prvom polčase odpovedal stredopoliar hostí Kim Källström. Lyon nezmenil svoju pozíciu a je piaty.

Hráči Paríž. St. Germain zdolali Toulouse 2:1 vďaka presným zásahom obrancu Sylvaina Armanda a stredopoliara Mathieua Bodmera. Hostia stačili po zmene strán už len znížiť v 62. min gólom Francka Tabanoua. Mužstvo z Parku princov sa v tabuľke dostalo na štvrtú priečku. V druhom stretnutí zvíťazil Olympique Marseille na pôde Nancy 2:1, oba góly hostí strelil Ghančan André Ayew.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 25. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1:

Taliansko

Futbalisti Palerma utrpeli v nedeľňajšom domácom stretnutí 27. kola Serie A proti Udinese Calcio debakel 0:7. O málo vídanú demontáž sicílskeho mužstva sa postarali predovšetkým dvaja hráči – Čiľan Alexis Sánchez a taliansky reprezentačný útočník Antonio Di Natale. Prvý menovaný strelil štyri góly, Di Natale dal o gól menej, napriek tomu sa dostal na líderskú pozíciu v streleckej tabuľke Serie s 21 presnými zásahmi.

Hráči Interu Miláno zdolali vo večernom zápase Sampdoriu Janov na jej ihrisku 2:0 a dostali sa na druhé miesto o bod pred SSC Neapol, ktorý odohrá stretnutie 27. kola v pondelok na štadióne San Siro proti AC Miláno.

AS Rím opäť stratil dobre rozohraný zápas. Tentokrát v domácom prostredí remizoval s Parmou 2:2, pričom po prvom polčase vyhrával už dvojgólovým rozdielom.

Catania zvíťazila nad FC Janov 2:1. Hostia v základnej zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom viedli po prvom polčase 1:0 gólom Flora Floresa. Po zmene strán však domáci otočili výsledok, keď sa strelecky presadili dvaja útočníci – Maxi López a Gonzalo Rubén Bergessio. Kucka hral do 57. min, brankár Tomáš Košický bol len na domácej lavičke. Zaujímavosťou duelu bolo, že v základnej jedenástke domácich sa objavilo až 7 Argentínčanov a ôsmy bol pripravený na striedanie. Trénerom Catanie je navyše bývalý hráč „Albicelestes“ Diego Simeone. Ani jedno z tímov nedohrávalo v plnom počte. Na strane Catanie išiel predčasne pod sprchy poľský obranca Blažej Augustyn, ešte pred ním musel ihrisko opustiť janovský Domenico Criscito a červenú kartu dostal po vystriedaní aj jeho spoluhráč Floro Flores.

Kamil Kopúnek sa opäť nedočkal debutu v Serie A. Jeho mužstvo z Bari doma remizovalo s Fiorentinou 1:1.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 27. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Sampdoria Janov – Inter Miláno 0:2 (0:0)

Góly: 73. Sneijder, 90.+ Eto’o

AS Rím – Parma 2:2 (2:0)

Góly: 19. Totti (z pok. kopu), 36. Juan – 74. a 79. Amauri, ČK: 80. Paci (Parma)

Palermo – Udinese 0:7 (0:5)

Góly: 19., 28., 42. a 48. A. Sánchez, 10., 41. a 60. Di Natale (tretí z pok. kopu), ČK: 40. Bačinovič, 60. Darmian (obaja Palermo),

Catania – FC Janov 2:1 (0:1)

Góly: 51. Maxi López, 56. Bergessio – 19. Floro Flores, ČK: 75. Augustyn – 67. Criscito, 69. Floro Flores