Šéf Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom) Alexander Bastrykin v septembri 2015 obvinil Jaceňuka z účasti na bojoch v Čečensku, ako aj mučenia a popráv ruských vojakov, pripomína RFE/RL.
Predseda ukrajinskej vlády zdôraznil, že Kyjev je pripravený adekvátne reagovať, a dodal, že Ukrajina s platnosťou od 1. januára 2016 zavedie voči Rusku podobné obmedzenia chrániac vnútorný ukrajinský trh.
Krymské úrady síce tvrdia, že situáciu majú plne pod kontrolou, ale z niektorých oblastí hlásia problémy so zásobovaním vodou a upozorňovali aj na výpadky v mobilnej sieti.
Ľudia cestujúci medzi Ruskom a Ukrajinou sú odteraz nútení lietať cez tretie krajiny, ak nechcú využiť naďalej premávajúce nočné vlaky alebo vlastné auto.
Výstavba ďalšej línie plynovodu Nordstream stavia Slovensko do nezávideniahodnej pozície. V prípade problémov, by krajina mohla prísť o stovky miliónov eur.
Slovenský prezident ocenil pokrok v reformách, ktorý Ukrajina za posledné obdobie dosiahla, ale zároveň zdôraznil potrebu zintenzívniť reformné úsilie.
Ruský Vyšetrovací výbor, podliehajúci priamo prezidentovi Ruskej federácie, tvrdí, že Jaceňuk bol aktívnym členom organizácie Ukrajinské národné zhromaždenie-Ukrajinská národná samoobrana (UNA-UNSO) a za likvidáciu ruských vojakov dostal najvyššie vyznamenanie separatistickej Čečenskej republiky.
Ukrajinský premiér navštívi Slovensko vo štvrtok a okrem premiéra sa stretne aj s prezidentom Andrejom Kiskom. Obsahom ich rozhovorov bude široký rámec záležitostí bilaterálnej spolupráce.
Ukrajinská ministerka označila dohodu s veriteľmi a odpísanie z dlhu za obojstranné víťazstvo, ktoré posunie všetkých vpred bez toho, aby sa na hodnotu dlhopisov vzťahovalo akékoľvek ďalšie riziko.
Dve z najväčších ukrajinských bánk sú pod tlakom vzhľadom na ekonomickú krízu v krajine. Banky vlastniace významné aktíva na Kryme navyše čelili výraznému odpisu aktív.