V dôsledku úniku informácií sa v piatok uskutoční aj mimoriadna schôdza českej Poslaneckej snemovne. Jej zvolanie navrhla opozícia, ktorá je znepokojená tým, že sa inkriminované údaje dostali do médií.
Unesené Češky Antonie Chrástecká a Hana Humpálová sú na slobode. Ozbrojenci, spojení s al-Kájdou, ich po dvoch rokoch prepustili. Informujú o tom české médiá. Návrat žien na územie Česka potvrdil aj premiér Bohuslav Sobotka.
Hana Humpálová a Antonie Chrástecká zmizli v pakistanskej provincii Balúčistán 13. marca 2013. Z videa je podľa pakistanskej strany zrejmé, že mohlo byť natočené na afganskom území. PRAHA 3. marca (WEBNOVINY) – Do prípadu Češiek, ktoré pred dvoma rokmi uniesli ozbrojenci v Pakistane, sa zrejme zapojí i Afganistan. Češky by sa totiž mohli nachádzať práve na afganskom území. Hana Humpálová a Antonie Chrástecká zmizli v pakistanskej provincii Balúčistán 13. marca 2013. „Existuje silné podozrenie, že únoscovia schovávajú tieto dve ženy v Afganistane,“ uviedol riaditeľ pakistanského Národného úradu pre krízové situácie (NCMC) Saúd Azíz. Predseda pakistanskej parlamentnej komisie poveril Azíza vypracovaním podrobnej správy o unesených Češkách, ktorá by mala byt hotová za 15 dní, uvádza webová stránka iDNES.cz. Pakistanské úrady zrejme požiadajú o pomoc Kábul v súvislosti s videom, v ktorom únoscovia navrhujú výmenu zadržiavaných Češiek za väznenú neurologičku, informoval pakistanský server Dawn. Z videa je podľa pakistanskej strany zrejmé, že mohlo byť natočené na afganskom území. Oficiálne zapojenie do pátrania a prípadného vyjednávania však musí schváliť afganská vláda. Humpálová a Chrástecká sa na jar 2013 vydali na cestu do Indie, kde chceli pobudnúť dva mesiace. Do Indie však nedocestovali. V Pakistane ich neznámi ozbrojenci uniesli napriek tomu, že cestovali s ozbrojeným strážcom. Na verejnosti sa predvlani objavili dve videá, na ktorých hovoria obe unesené. Ozbrojenci požadujú prepustenie pakistanskej neurologičky Áfije Siddikíovej, ktorá študovala v USA. Po štúdiách sa vrátila do Pakistanu a začala pracovať pre al-Kájdu. V USA ju zatkli a v roku 2010 odsúdili na 86 rokov väzenia.