Je to ohnivé znamenie. Títo ľudia sú egocentrickí, radi stávajú stredobodom pozornosti. Majú prirodzený vodcovský talent. Ich vládnucou planétou je Slnko, ktoré im dodáva nevyčerpateľné množstvo energie, hravosť, spontánnosť a večný úsmev na tvári. Citlivá oblasť tela je srdce a chrbtica. Odporúča sa piť čaj rebríčka obyčajného. Ochranným kameňom je jantár.

Lev muž

Muž narodený v znamení Lev je veľmi hrdý a niekedy sa zdá byť odmeraný a arogantný. Až do špiku kosti je aristokrat, ktorý stále potrebuje okolo seba spoločnosť, obdivovateľov, poslucháčov.  Niekedy sa správa navonok jemne. No nenechajte sa tým oklamať. Keď príde príležitosť, ukáže svoju pravú tvár. Muž Lev má vyberané spôsoby, vie ako sa postarať o ženu a byť k nej veľmi zdvorilý. Svojej vyvolenej daruje celé srdce a zahrnie ju citmi a energetickou vášňou.

Muž Lev sa už od veľmi mladého veku usiluje urobiť kariéru, získať dobré vzdelanie, alebo aspoň naplánovať svoju prácu, aby mohol dosiahnuť rýchlejší postup a dostať sa do vyšších vrstiev spoločnosti. Tento predstaviteľ zverokruhu nebude nikdy spokojný s nízkym spoločenským postavením. Jeho ambície často prekonávajú jeho schopnosti. To mu však vôbec neprekáža, aby dosiahol to, čo si zaumieni. Nie vždy sa mu to ale podarí. Vtedy sa stáva arogantným a obviňuje z neúspechu všetkých v jeho okolí okrem seba. Muž Lev miluje spoločnosť, kde môže žiariť a byť obdivovaný. Okrem toho je vždy vodcom a dušou spoločnosti. Pre predstaviteľa tohto znamenia zverokruhu je divák dôležitý ako vzduch, ktorý dýcha. Bez poslucháčov a obdivovateľov jednoducho nemôže žiť. Muž Lev je tiež veľkorysý  a štipľavé poznámky na jeho adresu dokáže prehliadať. Avšak nikdy nezabúda. To treba mať na pamäti. Ak sa mu naskytne príležitosť pomstiť tieto slovné útoky, veľmi rád to urobí a bez rozmýšľania všetko vráti aj s úrokmi.  Títo ľudia mávajú občas veľmi zložitú povahu. Nebýva s nimi ľahké rokovať, vždy trvajú na svojom názore. Muž narodený v znamení Lev netoleruje opozíciu a bude tvrdo bojovať a stáť si za svojim názorom, aj keď nie je správny.  Často býva hrubý, ale vďaka jeho šarmu a očarujúcemu úsmevu mu ľudia mnohokrát odpustia všetko. Nečakajte však ospravedlnenie. Verí totiž tomu, že „ospravedlňovať sa“ – znamená „ukázať svoju slabosť“ a po druhé, muž v tomto znamení vždy verí, že má pravdu, a to nikdy nemožno spochybňovať.

Každá žena, ktorá prepája svoj osud s Levom, musí pochopiť, že nikdy nebude pokorný a submisívny. Ak chcete mať s ním harmonických vzťah, musíte ho milovať, taký aký je, starať sa oň, tíšiť ho, počúvať ho, rešpektovať ho a vzdať sa časti svojich túžob. Za to vás bude hýčkať a zahrnie vás vrúcnou láskou. Muž Lev býva silno majetnícky a netoleruje súťaženie. V prípade svojej partnerky nestrpí ani nevinný flirt, pre ktorý môže rozpútať doslova vojnu. A ako je známe, Lev neberie žiadnych väzňov. Zdá sa, že tento partner je sebestačný a nepotrebuje žiadnu ďalšiu podporu alebo stimuly, ale nie je to tak. Muž narodený v tomto znamení naozaj potrebuje svoju múzu, ženu, pre ktorú bude schopný vykonať skutky a úspechy a kto ho bude schopný povzbudiť a ubezpečiť, keď nebude mať silu a vytvorí pre neho útulný domov, do ktorého sa bude vždy rád vracať. Potrebuje rovnováhu, ktorá dá jeho nadšeniu poriadok a stabilitu. Muž Lev túži po žene, na ktorú by bol hrdý. Musí byť kráľovnou, ktorá ho dokáže skryto usmerniť a utíšiť, keď jeho veľké ego sa sklame.

Lev žena

Žena v tomto znamení je veľmi náročná na seba a na ľudí okolo nej. Stará sa o svoj vzhľad, šaty a spoločnosť, v ktorej žije. Je to veľmi pyšná, sebavedomá, krásna žena s peknými spôsobmi. Má pocit sebadôvery a nedá sa ľahko vyviesť z rovnováhy. Žena Lev nemá rada kritiku. Dokáže predstierať, že jej nevenuje pozornosť a nijako sa jej nedotkla, ale iba dovtedy, kým sa jej nenaskytne dobrá príležitosť pomstiť sa. Býva optimistická, zlyhania a chyby ju nezrazia na kolená, vždy stojí pevne na nohách. Ak spraví chybu, zvykne sa z nej poučiť a znovu vykročiť za svojim cieľom. Je to veľká bojovníčka a častá víťazka.

Levica miluje ľudskú spoločnosť, v ktorej môže naplno rozvinúť svoje čaro a získať spätnú väzbu – komplimenty. Veľmi sa zaujíma o svoju reputáciu a vyberá si prácu zameranú na svoju prestíž. Podarí sa jej zaujať dôležité miesto v každej spoločnosti – bez ohľadu na to, či je v tom momente energetická alebo nie. Disponuje silnými charakterovými vlastnosťami. Niekedy sa zaoberá myšlienkou, či ju to neoprávňuje manipulovať s inými ľuďmi. Levica takmer vždy dosahuje to, čo si zmyslí, a nezáleží na tom, akým spôsobom. Môže byť celkom sentimentálna, romantická – v takých chvíľach sa žena Lev stáva bohyňou zostúpenou z neba. Verí si a vie, ako zlomiť srdcia mužov a omotať si ich okolo prsta. Flirtovanie je pre ňu zábava, ktorou zaháňa nudu. Jej srdce si získajú muži, ktorí jej vedia dávať komplimenty, sú k nej pozorní a zastávajú vysokú pozíciu alebo status. Lev žena oceňuje verných priateľov a je k nim veľmi štedrá. Nemá však veľa skutočných priateľstiev – nie každý môže čeliť jej ťažkému charakteru. Lev žena spomína na svoju prvú lásku po celý svoj život a všetky nasledujúce vzťahy bude s ňou porovnávať. Kvôli svojmu zložitému charakteru sa žena Lev počas svojho života rozchádza s mnohými ľuďmi. Keď sa potom obzrie späť, horko si uvedomuje, že týchto ľudí podceňovala a bola zavádzaná svojimi vlastnými ambíciami. Tento predstaviteľ zverokruhu sa vždy usiluje viesť aj v osobných vzťahoch a jej partner musí prijať skutočnosť, že bude vždy zastávať dominantné miesto vo všetkých rodinných záležitostiach.

Levica potrebuje pochopenie, starostlivosť a lásku. Len vďaka láske kvitne ako krásna kvetina a premení sa na nežné mačiatko, ktoré pradie mužovi na kolenách. Jej partner by mal vždy podporovať vieru v to, že je neodolateľná, nádherná, krásna, pretože to zúfalo potrebuje. Nevie žiť bez pozornosti, spoločnosti, slobody. Keď je dlho zamknutá na jednom mieste, stráca svoje čaro a životnú energiu. Vyhľadáva životného partnera, ktorý ju sprevádza, podporuje a dokáže žiť v tieni jej kráľovskej výsosti. Zbabelosť a slabú vôľu netoleruje. Levice sú skvelé hostiteľky a vynikajúce matky, ktoré sa snažia chrániť svoje deti a rodinu pred akýmkoľvek útokom. Majú dostatok sily na vytvorenie brilantnej kariéry a zároveň starať sa o svojich blízkych. Bez problémov zvládajú jedno i druhé.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané