Interiér obývačky s izbovými rastlinami

Obývačka s izbovými rastlinami
zdroj: gettyimages.com

Pohodlná sedacia súprava, kvalitný nábytok, nevšedné doplnky a dekorácie, sukulenty, kvety a rôzne druhy izbových rastlín môžu tvoriť jeden harmonický celok. Interiérový dizajn obývačky nemusí byť veda, presvedčte sa o tom sami, ponúkame vám niekoľko podnetných inšpirácií.

...

Interiérový dizajn obývačky s dôrazom na zeleň

Nechať si pri zariaďovaní poradiť od architektov a dizajnérov sa väčšinou osvedčilo ako správny krok. Avšak, ak sa nepúšťate do veľkej rekonštrukcie a iba rozmýšľate nad tým, ako si skrášliť bývanie, postačí vám aspoň kúsok estetického cítenia. Prírodne ladený interiér totiž navodzuje príjemné pocity, ktoré podporí aj „dýchajúca zeleň“.

Jej umiestnenie je variabilné. Vedľa sedačky, v rohu, na komode, v regáli, na policiach, na parepete či v závesných črepníkoch visiacich pokojne aj zo stropu. Ani veľkosti sa medze nekladú. Izbové kvety kopírujúce výšku stien či mini rastlinky – ktoré je to správne riešenie pre vašu obývačku?

Obývačka s rastlinami a kvetmi vás pozitívne naladí

Prirodzená práčka vzduchu v domácnosti? Rastliny majú všeobecne schopnosť zmierňovať alebo meniť chemické látky na neškodné zlúčeniny. V interiéri takýto proces zabezpečí napríklad dobre známy svokrin jazyk, rôzne druhy dracénií, datľovníky, elegantné palmy a pod. Čoraz modernejšia je monstera, aj keď donedávna bola „rastlinnou klasikou“ v obytných priestoroch.

Aj ďalšie druhy filodendrónov sa hlásia o slovo, rovnako tiež izbová papraď, brečtan, antúria, zelenec alebo fikus. Svieži vzduch nedocielite len osviežovačmi vzduchu, ale aj izbovkami, ktoré zneškodňujú toxíny a zlepšujú tak domácu klímu. Málo „zelene“ v interiéri totiž môže spôsobiť únavu, či dokonca neustále pocity smädu. 

Kvety by v obývačke nemali chýbať. Nielen že sú nositeľom pozitívnej energie, priaznivo pôsobia na ľudský organizmus a pomáhajú vytvárať útulný domov. Interiérový dizajn nevyjde skrátka, keďže črepníky a nádoby, v ktorých sú zasadené, sa môžu postarať o originálnosť a oku lahodiaci vizuál.

Pozrite si nábytok do obývačky v týchto e-shopoch:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: