Domček pre deti sa hodí aj na záhradu

Detský domček na záhrade
zdroj: gettyimages.com

Súkromie potrebujú nielen dospelí, ale aj deti. Okrem detskej izbičky im ho môžete dopriať aj na záhrade či terase v podobe záhradného domčeka. Aký typ vybrať a na čo všetko pri výbere nezabudnúť vám prezradíme v nasledujúcom článku. Inšpirujte sa.

Spomeňte si na svoje detstvo – určite ste stavali bunkre pomocou stoličiek a deky. Súčasné deti majú viac príležitostí a môžu mať vlastný domček na hranie. Nemusíte byť žiadny majster, aby ste dieťaťu splnili tajný sen, pretože dnes na trhu nájdete obrovský výber domčekov pre deti rôznych vekových kategórií. Aby sme vám pomohli zorientovať sa v pestrej ponuke detských domčekov, prinášame vám prehľad tých najdôležitejších kritérií, na základe ktorých zvládnete túto úlohu s prehľadom.

...

Miesto na hranie môže byť aj v záhrade

Pred kúpou detského domčeka si musíte vopred ujasniť, kde bude domček na hranie umiestnený. Bude stáť vonku? Poskladáte ho v detskej izbe alebo hľadáte alternatívu, aby ste vedeli domček prenášať? Pre hry v miestnosti odporúčame vybrať menší a ľahký model, pretože napriek kompaktnosti bude pre vás menej náročné ho presunúť na iné miesto. Ideálnou alternatívou pre rodiny, ktoré nedisponujú veľkými priestormi, a chcú splniť sen svojich ratolestí o vlastnom detskom kráľovstve, sú detské stany.

Keď už viete, kde domček chcete dať, stojí pred vami neľahká úloha, vybrať materiál hracieho domčeka. Výrobcovia ponúkajú detské domčeky z dreva, plastu, lepenky aj látky. Myslite na to, že vyberáte malý dom pre dieťa, preto venujte voľbe materiálu náležitú pozornosť. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. V prípade, že chcete dieťaťu vytvoriť dlhodobý priestor pre hry, uprednostnite domček z dreva. Ak je pri výbere vašou prioritou mobilita, konkrétny motív alebo cena, potom zúžte výber na detské domčeky z plastu, lepenky alebo detské stany.

Pri výbere „správnej“ veľkosti domčeka si premyslite odpovede na nasledujúce otázky:

  • Kde bude domček umiestnený?
  • Aké sú rozmery hracieho domčeka?
  • Je domček dostatočne vysoký?
  • Bude mať dieťa dostatočný priestor, aby sa bezpečne a pohodlne dostalo do a z domčeka?
  • Bude sa v detskom domčeku hrať len jedno alebo viac detí?

Aj keď kúpa záhradného domčeka pre deti nie je práve lacná záležitosť, nepozerajte len na jeho cenu. Aby detský domček spravil vašej ratolesti skutočnú radosť a stal sa jej kráľovstvom, zohľadnite pri výbere aj vek dieťaťa. Domčeky na hranie ponúkajú výrobcovia už pre deti od 2 rokov. Vyznačujú sa menšími rozmermi aj nižšou cenou. Pre staršie deti vyberajte domček, ktorý má nielen širšiu základňu, ale je aj dostatočne vysoký. Nechcete predsa, aby sa vaše dieťa cítilo v domčeku stiesnene. Radosť starším deťom spravíte detským domčekom, ktorý obsahuje bohaté príslušenstvo, elektronické funkcie, čím pripomína skutočný dom, a tak deťom umožní naplno rozvinúť ich fantáziu, kreativitu a vtiahnuť ich formou hry do sveta „dospelákov“.

Pozrite si záhradné domčeky pre deti v týchto e-shopoch:

Výrobcovia a predajcovia nám dnes ponúkajú detské domčeky v rôznych cenových kategóriách. Drevené domčeky pre deti a herné zostavy patria k cenovo najdrahším. Viac zaplatíte aj za interaktívne domčeky s elektronickými funkciami. Najlacnejšou alternatívou sú detské stany, ktoré kúpite už od 7,50 €. Ceny plastových domčekov sa pohybujú od niekoľko desiatok € až po niekoľko stoviek.

Detské domčeky z dreva Ak plánujete vybudovať detské ihrisko pre dve alebo viac detí, najlepšou možnosťou sú hracie zostavy. Základom je drevený domček, ktorý môžete doplniť o rôzne hracie segmenty, ako hojdačky, šmykľavky, laná, steny na lezenie. Takéto hracie zostavy poskytujú deťom obrovský priestor pre rôzne športové aktivity a hry aj niekoľko rokov. Detské drevené domčeky dodávajú hrám neopakovateľnú atmosféru. Sú dobre vetrané, šetrné k životnému prostrediu, zatiaľ čo štruktúra stavby vyzerá báječne. Detský záhradný domček sa tak môže stať pevnosťou, hradom alebo dokonalým detským ihriskom.

Plastové domčeky pre deti Plastové domčeky pre deti sa tešia veľkej popularite u detí aj rodičov, a to z niekoľkých dôvodov. Tento materiál je charakterizovaný nízkymi nákladmi a dostatočnou pevnosťou. Plastové domčeky na hranie majú nízku hmotnosť, čo zjednodušuje ich prenášanie, ak chcete domček premiestniť. Deti pútajú žiarivé farby, rôzne rozprávkové prevedenia, často s motívom obľúbeného rozprávkového hrdinu. Nájdete v nich elektronické zvončeky, kuchynky s tečúcou vodou, otváracie okná a mnoho ďalších herných prvkov, ktoré deti pri hrách fascinujú, pretože im pripomínajú svet dospelých. Dnes sú plastové domčeky pre deti naozajstnou minireplikou skutočných domov.

Pozrite si aj tieto krásne domčeky pre deti:

Dizajnéri detských plastových domčekov dbajú aj na bezpečnosť detí. Všetky hrany sú oblé, nenájdete v nich žiadne malé časti, ktoré by dieťa vedelo prehltnúť. Plast od popredných výrobcov detských domčekov je maximálne bezpečný, neobsahuje škodlivé ftaláty a obsahuje špeciálny UV filter, ktorý chráni hračku pred vyblednutím vplyvom slnečného žiarenia. Vonku ich môžete nechať aj v zimnom období, pretože materiál je odolný voči nízkym teplotám (maximálne do -18 ° C). Plastové detské domčeky sa ľahko čistia. Stačí ich utrieť mokrou handrou alebo vystriekať pomocou záhradnej hadice.

Domčeky pre deti z kartónu Nemôžete si dovoliť kúpiť drevený alebo plastový detský domček kvôli cene? Skvelou alternatívou je hrací domček z lepenky. Okrem nízkej ceny patrí medzi ďalšie výhody takéhoto typu detského domčeka aj jeho veľmi nízka hmotnosť a rýchle zloženie. Výrobcovia hračiek poskytujú kartónové domčeky, ktoré poskladáte ako puzzle, alebo si detský domček vyzdobíte spolu s dieťaťom. Domčeky pre deti z lepenky nájdete v rôznych prevedeniach – hrad pre rytiera, princeznú, chatu, garáž. Stačí si len vybrať podľa preferencií vášho dieťaťa, poskladať, vyfarbiť a užívať si radosť z malého kráľovstva.

Detské stany Radosť vášmu malému rytierovi či krásnej princeznej spravíte aj detským domčekom z tkaniny. Detské stany sa stali obľúbenou súčasťou mnohých detských izieb, a navyše ich kúpite skutočne za rozumnú cenu. Konštrukcia detských stanov pozostáva z kovovej alebo plastovej základne, ktorá je pokrytá látkou. Takýto detský domček nezaberá veľa miesta. Umiestniť ho viete kdekoľvek vo vnútri bytu alebo vonku na záhrade. Rozložíte ho aj zložíte v priebehu niekoľkých minút. V prípade znečistenia utriete detský stan handrou namočenou v saponátovej vode. Výrobcovia ponúkajú detské stany v rôznych verziách. Nájdete medzi nimi zámky, hrady, garáže, wigwamy, stany s potlačou rozprávkových hrdinov. Pri výbere odporúčame dať prednosť detskému stanu s kovovou konštrukciou, pretože plastová konštrukcia je krehkejšia a skôr sa zlomí.

Prečo kúpiť záhradný domček pre deti? Každé dieťa potrebuje svoj vlastný priestor, kútik, ktorý sa stáva miestom fantázie a hier. Detské domčeky sú od nepamäti obľúbeným miestom pre zábavu a hry detí. Zároveň sa domček pre deti stáva útočiskom, dieťa sa môže schovať pred pomyselnými nepriateľmi. Umožňuje dieťaťu hrať sa so svojimi priateľmi, pozvať ich na čajovú párty, vymýšľať hry na obchod, školu.. Takéto hry rolí pomáhajú rozvíjať detskú predstavivosť a kreativitu, Pri hrách s kamarátmi nadväzuje dieťa sociálne väzby, zveľaďuje svoje komunikačné schopnosti, slovné, logické a kreatívne myslenie, rozvíja sa jeho empatia. Keď má dieťa svoj vlastný domček na hranie rozvíja si pocit zodpovednosti. Detským domčekom darujete vášmu dieťaťu nádherný pocit vlastníka rozprávkového domčeka na hranie a čarovný svet rozprávok plný fantázie a kúziel.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: