Detská izba pre dve deti hravo a rýchlo

Hračky pre deti - detská izba
zdroj: gettyimages.com

Ak máte doma dve ratolesti, no len jedna miestnosť je vyčlenená na detskú izbu, nevešajte hlavu nad jej zariadením. Aj menší priestor sa dá využiť efektívne. Aby vzniklo z detskej izby inšpiratívne prostredie, je potrebné využiť každý „kúsok“ miestnosti. Úložných priestorov nie je nikdy dosť. Preto je dobré zamyslieť sa nad multifunkčnými posteľami.

Malá detská izba pre dve deti

Aj dizajn detských postelí je stále dômyselnejší. Ponúkajú viacero možností v jednom. Okrem miesta na samotný spánok sú taktiež zónou na písanie domácich úloh alebo odkladanie vecí. Práve preto nemusí malý priestor pôsobiť stiesnene. Aj izba pre dve deti dokáže vyznievať priestranne a vzdušne. Máme pre vás niekoľko návrhov.

...

Aj keď ide o dobre známu vec, dôležité je merať, merať a ešte raz merať. Ak si myslíte, že nákres predstavy detskej izby je hlúposť, mýlite sa. Práve ten vám pomôže ujasniť si niektoré detaily alebo naopak, ukázať, že zvolené riešenie nie je najrozumnejším nápadom. Tí zručnejší si môžu návrh nakresliť do programu s 3D vizualizáciou.

Ako zariadiť malú detskú izbu pre dve deti?

Ak máte pre vybavenie takejto detskej izby málo miesta, samostatne „stojace“ klasické postele nemusia byť vždy tou správnou voľbou. Ideálnym riešením sú tzv. multifunkčné postele, ktorých súčasťou sú napríklad písacie stoly, úložné priestory či ďalšie rozkladacie lôžko. Výborným riešením sú taktiež poschodové postele.

Ak sa však chcete vyhnúť týmto rozmernejším posteliam, čo do výšky, v prípade vhodného dispozičného riešenia, aj keď malej miestnosti, môžete vďaka dômyselnému dizajnu získať atraktívny a funkčný interiér. V tomto prípade sú dobrým nápadom postele, ktoré majú pod matracom dostatok úložných priestorov.

Pri zariaďovaní izby pre dve deti je potrebné brať ohľad aj na to, či samotné zariadenie prispôsobujete súrodencom, alebo dvom sestrám či bratom. Taktiež treba zvážiť ich vekové kategórie a vekový rozdiel medzi nimi. Ideálnym riešením je vytvorenie tzv. zón, ktoré v izbe vymedzia priestor pre každého z nich.

Pozrite si nábytok do detskej izby v týchto e-shopoch:

V prípade malej detskej izby je vhodné vytvoriť vyvýšené časti (okrem poschodových postelí), ktoré sa zamerajú na činnosti dôležité pre vzdelávanie, hranie či oddych. Tzv. pódium môže súčasne obsahovať niekoľko vyvýšených častí, ktoré sú odstupňované v rozdielnej výške. Aj keď je takýto návrh detskej izby finančne náročnejší, aj v malom priestore ponúkne dostatok miesta v samotnom centre miestnosti.

Takéto stupňovanie nábytku sa postará aj o dostatok úložných priestorov, a teda aj o poriadok (aspoň dúfajte :)). Skrinky a poličky môžu siahať až ku stropu, pretože deti na nich bez problémov dočiahnu kvôli vyvýšeným zónam zariadenia a nábytku. Samozrejme, bezpečnosť je v tomto prípade veľmi dôležitá, preto treba do návrhu zakomponovať aj vhodné „zábrany“.

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: