Keďže na Štedrý deň nie sú zvláštnosťou teploty okolo 30 stupňov Celzia, ľudia ho zvyknú stráviť na pláži. O zábavu sa stará aj Santa Claus, ktorý sa vozí na surfe alebo na záchranárskej lodi a rozdáva deťom darčeky. Pohoda a pokoj však nie je na cestách. Na Vianoce sa snažia stretnúť celé rodiny, preto je premávka obyčajne dosť hustá.
Ako zistila v prieskume agentúra GfK, 24. december sa často začína pohárom šampanského na raňajky. Tradičným jedlom na večeru je morka, šunka a bravčovina. Ako dezert sa podáva slivkový puding. Počas zlatej horúčky doň zvykli dávať aj kúsky zlata. Dnes doň zapekajú nejakú drobnosť – kto ju nájde, bude mať veľa šťastia. V krajine klokanov obľubujú aj vianočný koláč plnený mletým mäsom. Niektorí však uprednostnia studené pokrmy, predovšetkým z darov mora. Vianočné darčeky sa dávajú a rozbaľujú na Štedrý deň.
Obľúbeným podujatím v celej Austrálii je akcia s názvom Zažnime naše mesto. Ľudia súťažia o najkrajšie vysvietenú vianočnú výzdobu domov, ktoré sú často takmer celé odeté do dekorácií a svetielok. Melbourne je už od roku 1937 známe osobitou tradíciou. Jeho obyvatelia sa na Štedrý deň stretávajú na námestiach a so sviecami v rukách spievajú najobľúbenejšie koledy a vianočné piesne.
Austrália slávi Vianoce aj športom. Na druhý sviatok vianočný, 26. decembra, sa organizujú dve veľké športové podujatia. Prvým je kriketový zápas v Melbourne, v ktorom súťaží Austrália proti inej krajine. Okrem toho sa začínajú výročné jachtárske preteky Sydney – Hobart. Na podujatia chodí veľa divákov, ostatní ich sledujú v televízii.
Nie vždy však boli Vianoce v Austrálii sviatkom pokoja a lásky. Najhoršie Vianoce zažila krajina v roku 1974, keď cyklón Tracy spustošil severné územia a zahynulo vtedy vyše 60 ľudí.