Meta uvádza na trh webovú verziu platformy Threads, počet jej používateľov klesol takmer o polovicu 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Meta, Twitter
Aplikácia Threads je dostupná pre viac ako sto krajín. Foto: SITA/APP

Technologická spoločnosť Meta uvádza na trh webovú verziu jej platformy Threads, ktorú sa snaží oživiť. Webová verzia Threads je podľa firmy súčasťou úsilia o poskytovanie nových funkcií. Šéf Meta, ktorá vlastní aj Facebook, Instagram a WhatsApp, Mark Zuckerberg na platforme napísal, že web uvedú na trh v priebehu nasledujúcich dní. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Používatelia webstránky Threads budú môcť uverejňovať príspevky, zobrazovať svoj informačný kanál a interagovať s príspevkami iných ľudí.

Ďalšie aspekty mobilnej aplikácie však ešte dostupné nebudú, medzi nimi napríklad úprava profilu alebo odoslanie príspevku do priamej správy na sesterskej platforme Threads – Instagram. Meta tvrdí, že v nadchádzajúcich týždňoch pridá ďalšie funkcie, pretože sa snaží, aby bol webový a mobilný zážitok z aplikácie rovnaký.

Meta predstavila Threads v júli, ako konkurenciu sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter známej teraz aj ako X. Aplikácia debutovala vo viac ako 100 krajinách sveta, v Európskej únii však z regulačných dôvodov zatiaľ nie.

Po jej spustení zaznamenala meteorický rast a v prvom týždni mala viac ako 100 miliónov používateľov. Koncom júla sa však tento počet znížil takmer o polovicu, z časti aj pre jej obmedzenú funkčnosť. Technologický gigant dúfa, že toto oznámenie pomôže zvrátiť tento trend.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mark Zuckerberg
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaFacebookInstagramMetaTwitterWhatsApp