Súboj medzi Muskom a Zuckerbergom by mohol byť v Taliansku, miliónový dar pôjde aj na pediatriu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Musk, Zuckenberg
Elon Musk a Mark Zuckenberg. Foto: koláž SITA Wbn, SITA/AP

Možný súboj medzi technologickými magnátmi Elonom Muskom a Markom Zuckerbergom by sa mohol odohrať v historickej lokalite v Taliansku. Musk o tom už rokoval s talianskou premiérkou Giorgiou Meloni a ministrom kultúry Gennarom Sangiulianom. Prostredníctvom svojej webstránky o tom informuje denník The Guardian.

Nič moderné a „epická lokalita“

Musk na svojej platforme X, známej aj ako Twitter, v piatok napísal, že sa s Meloni a Sangiulianom dohodli na „epickej lokalite“. Zápas budú podľa jeho slov naživo streamovať na sociálnych sieťach, ktoré s Zuckerbergom vlastnia, pričom „všetko v zábere kamery bude staroveký Rím, takže vôbec nič moderné“.

Sangiuliano následne vydal vyhlásenie, v ktorom uviedol, že rokujú o usporiadaní súboja „pri úplnom rešpektovaní miest“, kde by sa mohol konať, ale nebude sa konať v Ríme.

„Mal som dlhý a priateľský telefonický rozhovor s Elonom Muskom. Hovorili sme o spoločnej vášni pre históriu starovekého Ríma. Diskutujeme o tom, ako zorganizovať veľké charitatívne a históriu evokujúce podujatie s plným rešpektom k týmto miestam,“ uviedol minister.

Dar v hodnote miliónov eur

Boj bude podľa Muska riadený jeho a Zuckerbergovými charitatívnymi iniciatívami a všetky výnosy poputujú organizáciám pre vojenských veteránov. Sangiuliano vo svojom vyhlásení uviedol, že dohoda o lokalite bude zahŕňať aj dar v hodnote miliónov eur dvom talianskym pediatrickým nemocniciam.

Dvojica technologických miliardárov sa ešte v júni zdanlivo dohodla na vzájomnom zápase v klietke. Minulý mesiac sa stávky na potenciálny súboj zvýšili, keď Zuckerbergova Meta predstavila konkurenta Twitteru s názvom Threads.

Ak sa súboj uskutoční, nebude to tak skoro. Musk v tweete uviedol, že má problém s ramenom, ktorý si vyžadoval menšiu operáciu a zotavovanie bude trvať niekoľko mesiacov. Zuckerberg sa v nedeľu vyjadril, že navrhol, aby sa zápas uskutočnil 26. augusta, ale neočakáva, že by sa súboj naozaj uskutočnil.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Elon MuskGiorgia MeloniováMark Zuckerberg
Firmy a inštitúcie Twitter