V priemyselnom parku Valaliky sa rozbiehajú práce na externej infraštruktúre, spoločnosť hľadá pre ich výstavbu stavebný dozor

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volvo
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

V priemyselnom parku Valaliky pri Košiciach sa rozbiehajú práce na externej infraštruktúre. Štátna spoločnosť Valaliky Industrial Park hľadá pre ich výstavbu stavebný dozor. Ako vyplýva z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania, predpokladaná hodnota zákazky je takmer 5 mil. eur.

Najnižšia cena

Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 18. marca tohto roka. O víťazovi verejnej súťaže rozhodne najnižšia cena.

„Predmetom zákazky je výkon činnosti externého stavebného dozoru pre stavbu Strategického územia Valaliky v rámci výstavby externej infraštruktúry,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Stavba sa nachádza v katastrálnom území Valaliky, Geča, Čaňa, Haniska, Sokoľany, Gyňov, Trstené pri Hornáde, Šebastovce, Barca, Šaca, Železiarne, Malá Ida a Bukovec.

Výstavba externej infraštruktúry

Spoločnosť Valaliky Industrial Park koncom januára informovala, že začala s podávaním žiadostí o stavebné povolenia. Týkajú sa výstavby externej infraštruktúry, inžinierskych sietí a cestného napojenia pre automobilku Volvo.

Prvá časť stavebných povolení by mala byť ukončená do konca júna, výstavba sa začne hneď po ich získaní. Spoločnosť podala žiadosti na Okresnom úrade v Košiciach, na Okresnom úrade Košice-okolie a na Ministerstve dopravy SR.

Budovanie strategického parku začala vláda vydaním osvedčenia o významnej investícií v decembri 2021. Zároveň zaviazala Ministerstvo hospodárstva SR pripraviť celú investíciu.

Rezort založil spoločnosť Valaliky Industrial park, ktorá je priamym vykonávateľom týchto rozhodnutí a realizátorom záväzkov z investičnej zmluvy s prvým investorom v industriálnom parku, spoločnosťou Volvo Cars. Postupný nábeh výroby automobilového závodu je naplánovaný koncom roka 2026.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRMinisterstvo dopravy SRValaliky Industrial ParkVolvo Cars