Projekt Volvo Car Košice má nové vedenie, bývalý riaditeľ Helldén však aj naďalej zostáva v hlavnom tíme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volvo
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Volvo Car Slovakia má nové vedenie. Riaditeľom závodu a vedúcim projektu Volvo Car Košice sa stal Marc Gombeer. Na tomto poste vystriedal Björna Helldéna, ktorý bude pokračovať v hlavnom projektovom tíme a podporí tak dobudovanie najmodernejšieho závodu Volvo na plne elektrické autá v Košiciach.

Gombeer je vo svojej novej pozícii zodpovedný za vedenie projektu, spustenie a nábeh závodu. Nový riaditeľ so sebou prináša viac ako 30-ročné manažérske skúsenosti, predovšetkým v automobilovom priemysle, vo výrobe a obstarávaní.

Jeho predchádzajúce pracoviská zahŕňajú pozície viceprezidenta Manufacturing v závode Charleston (Volvo Car USA), viceprezidenta vo fabrikách v Chengdu, v Daqing pre spoločnosť Volvo Cars v Číne a niekoľko ďalších vedúcich úloh v tomto segmente.

Prípravy na príchod automobilky Volvo na východné Slovensko sú aktuálne v plnom prúde. Štátna spoločnosť Valaliky Industrial Park už podala žiadosti o stavebné povolenia pre jednotlivé súčasti priemyselného parku. Volvo smeruje do strategického parku Valaliky pri Košiciach. Postupný nábeh výroby automobilového závodu je naplánovaný koncom roka 2026.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Björn Helldén
Firmy a inštitúcie Valaliky Industrial ParkVolvo Car Košice