Ministerka Saková vymenila vedenie štátnej firmy, ktorá buduje strategický park pre automobilku Volvo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Denisa Saková
Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Štátnu spoločnosť Valaliky Industrial Park, ktorá na východnom Slovensku buduje strategický park pre automobilku Volvo, povedie Norbert Faith.

Skúsený človek na čele spoločnosti

Ministerstvo hospodárstva SR ho ako jediný spoločník firmy menovalo do funkcie s účinnosťou od 16. februára 2024. Pôvodne bol konateľom spoločnosti Miloslav Durec. Dôvody výmeny rezort hospodárstva neuviedol.

„Spoločnosť Valaliky Industrial Park má na starosti vybudovanie najväčšieho priemyselného parku na východnom Slovensku, kde v budúcnosti bude stáť závod dôležitého strategického investora – automobilky Volvo. Som preto rada, že na čele spoločnosti bude stáť skúsený človek s dlhoročnými riadiacimi a projektovými skúsenosťami,“ uviedla ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Projekt v začiatkoch od roku 2021

Norbert Faith pôsobil v minulosti na viacerých riadiacich pozíciách. Do spoločnosti Valaliky Industrial Park prichádza z firmy Scheidt & Bachmann Slovensko, pre ktorú budoval a viedol pobočku v Košiciach. V minulosti pôsobil aj ako výkonný riaditeľ spoločnosti Software AG Development Center Slovakia či spoločnosti Contineo Slovakia.

Budovanie strategického parku začala vláda vydaním osvedčenia o významnej investícií v decembri 2021. Zároveň zaviazala Ministerstvo hospodárstva SR pripraviť celú investíciu.

Rezort založil spoločnosť Valaliky Industrial park, ktorá je priamym vykonávateľom týchto rozhodnutí a realizátorom záväzkov z investičnej zmluvy s prvým investorom v industriálnom parku, spoločnosťou Volvo Cars. Postupný nábeh výroby automobilového závodu je naplánovaný koncom roka 2026.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa SakováMiloslav Durec
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SRScheidt & BachmannValaliky Industrial ParkVolvo Car KošiceVolvo Cars