Americký akciový trh uzavrel vyššie, technologický index Nasdaq dosiahol nový rekord

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
americký akciový trh, Wall Street, akcie, burzy
Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Akciový trh USA v utorok uzavrel vyššie. Wall Street stále dúfa, že americký Federálny rezervný systém (Fed) dokáže dosiahnuť takzvané „mäkké pristátie“ ekonomiky, čiže schladiť infláciu vysokými úrokmi bez upadnutia ekonomiky do recesie. Investori obmedzili svoje očakávania v otázke rýchlosti zníženia amerických úrokových sadzieb, ale stále rátajú s jednou alebo dvomi redukciami v priebehu tohto roka.

Index S&P 500 stúpol o 0,5 percenta na 5 246,68 bodu a nachádza sa v blízkosti svojho rekordného maxima. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 39 558,11 bodu. Technologický Nasdaq vzrástol o 0,8 percenta na 16 511,18 bodu, čiže na nový rekord. Darilo sa aj akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 posilnil o 1,1 percenta na 2 085,69 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v stredu zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 získal 0,1 percenta, ale index čínskej burzy Shanghai Composite o 0,8 percenta klesol. Na trhoch v Južnej Kórei a Hongkongu sa pre sviatky neobchodovalo.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém