Americké burzy uzavreli zmiešane, výrazne si prilepšili akcie predajcu videohier. Ázijské trhy zrkadlili vývoj na Wall Street

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
South Korea Financial Markets
Obchodník s devízami dáva rázny pokyn pri obrazovke zobrazujúcej kórejský index cien akcií (KOSPI) v devízovej miestnosti v centrále KEB Hana Bank v Soule v Južnej Kórei v utorok 14. mája 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Americký akciový trh uzavrel pondelkové obchodovanie zmiešane. Akcie si tento mesiac zväčša prilepšujú, pričom ich poháňa nádej investorov, že sa spomalí inflácia a to presvedčí Federálny rezervný systém znížiť svoju hlavnú úrokovú sadzbu. Kľúčový test príde v stredu, keď vláda zverejní informácie o inflácii.

Výrazne si prilepšili akcie predajcu videohier GameStop a ďalších meme akcií (akcií populárnych medzi investormi na sociálnych sieťach, pozn. red.).

Prispela k tomu aktivita na sociálnych sieťach finančného analytika známeho ako Roaring Kitty, ktorý sa pred tromi rokmi podieľal na tom, že akcie GameStopu raketovo vzrástli, keď hordy menších investorov poslali cenu akcií vysoko nad úroveň, ktorú mnohí profesionálni investori považovali za racionálnu.

Index S&P 500 je stále menej ako jedno percento k jeho rekordu, pričom v pondelok nepatrne oslabil o menej ako 0,1 percenta na 5 221,42 bodu. Priemyselný index Dow Jones klesol o 0,2 percenta na 39 431,51 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,3 percenta na 16 388,24 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 si pripísal 0,1 percenta na 2 062,12 bodu.

Ázijské akciové trhy v utorok zrkadlili vývoj na Wall Street. Hlavný japonský index Nikkei 225 si prilepšil o 0,3 percenta a juhokórejský Kospi stúpol o 0,2 percenta. Index hongkonskej burzy Hang Seng aj čínsky akciový index Shanghai Composite však klesli o menej ako 0,1 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systémGameStopwall street