David Cameron ohlásil svoju rezignáciu po tom, ako Briti v rozpore s jeho odporúčaniami v referende z 23. júna rozhodli o vystúpení svojej krajiny z EÚ.
O prípadných zmenách rozpočtovej politiky rozhodne až nová vláda po tom, čo si vládni konzervatívci na jeseň zvolia nástupcu odchádzajúceho premiéra Davida Camerona, uviedol minister financií George Osborne.
Ak by sa hranica medzi britskou provinciou Severné Írsko a nezávislou Írskou republikou stala po referende vypísanom na 23. júna vonkajšou hranicou EÚ, budú podľa Osborna kontroly osôb a tovaru nevyhnutnosťou.
Plánovaná suma 500 miliónov libier má byť vynaložená na výstavbu lodných výťahov, morských a prístavných hrádzí a ďalšie veľké projekty. Práce na modernizácii sa začnú v roku 2017.
Protest organizovala iniciatíva Ľudové zhromaždenie proti úsporným opatreniam, zastrešujúca skupina, ktorú podporujú odborové organizácie, protivojnoví protestujúci i niektorí politici z tábora labouristov a zelených.
K spoločnostiam, ktoré vo Veľkej Británii čelia kritike za to, že sa vyhýbajú plateniu daní, patria napríklad spoločnosti Google, Amazon.com a Facebook.
Vláda uvažuje nad vybudovaním rýchlejšej infraštruktúry v smere od východu na západ krajiny, aby tak podporila hospodársky rast aj v oblastiach mimo Londýna.