Bratislavské letisko vybavilo opäť viac cestujúcich, ich počet medziročne stúpol o viac ako deväť percent

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Záujem o lietanie sa pred hlavnou letnou sezónou zvyšuje. Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo za štyri mesiace tohto roka spolu na príletoch a odletoch vyše 358-tisíc cestujúcich, čo je v porovnaní s tým istým obdobím minulého roka viac o 9 %.

Letisková spoločnosť v stredu informovala, že miera obnovy počtu pasažierov od januára do apríla z predpandemického roku 2019 dosiahla 66 %.

Najväčšie slovenské letisko zaznamenalo v apríli skoro 119-tisíc vybavených cestujúcich. Ich počet v uplynulom mesiaci medziročne vzrástol o 2 %, pričom oproti aprílu 2019 predstavoval 76 %. V predošlom mesiaci na letisku vybavili 2 112 vzletov a pristátí, za štyri mesiace spolu 6 991 letov.

Medzi najpopulárnejšie destinácie v rámci pravidelnej dopravy sa v apríli zaradil na prvom mieste Londýn, nasleduje talianske Miláno, tretie miesto obsadil Dublin. V rebríčku popularity ďalej nasleduje Alghero na talianskom ostrove Sardínia a na piatom mieste je Rím,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Tóthová.

V charterovej doprave dominovali v apríli exotické destinácie – egyptská Hurgada, Bahrajn, Salalah v Ománe, či vzdialenejšie dovolenkové krajiny ako Kuba a Vietnam. Najviac cestujúcich v apríli vybavili leteckí dopravcovia Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Veronika Tóthová
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanairSmartwingsWizz Air