Ministrov vítali na výjazdovom rokovaní v Košiciach protestujúci. Nespokojnosť prišli ľudia vyjadriť aj v Michalovciach (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Výjazdové rokovanie v Košiciach
Atmosféra počas príchodu členov vlády SR pred výjazdovým rokovaním v Univerzitnom vedeckom parku TECHNICOM v Košiciach. Košice, 29. február 2024. Foto: SITA/Viktor Zamborský
Tento článok pre vás načítala AI.

Ministrov na výjazdovom rokovaní vlády v Košiciach vítala aj skupinka demonštrujúcich. Košickí protestujúci držali transparenty s heslami ako: „Viac vlakov, menej áut“ či „Chceme dýchať!“. Protestujúci pre médiá uviedli, že chcú akcentovať problematiku verejnej dopravy. Apelovať chcú aj na dostupnú a fungujúcu verejnú dopravu a vyzdvihnúť udržateľné formy dopravy.

Zabúda sa na kvalitu života obyvateľstva

Ako uviedla Ivana Skoumalová z iniciatívy Znepokojené matky, je pre nich dôležité „aby sa hľadelo na to, aby bola vyzdvihovaná udržateľná doprava, aby nám tu fungovali vlaky, aby bolo dosť peňazí na to, aby mohli ľudia chodiť verejnou dopravou“. Poukázala tiež na to, že rozvíjame automobilový priemysel, no prihliadať by sa malo aj na kvalitu života obyvateľstva.

Jednotlivých ministrov i ďalších príchodzích vítali demonštranti piskotom a pokrikmi, v prípade ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD) i vulgarizmami. Minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SD) demonštrantom zamával.

VLÁDA: Výjazdové rokovanie v Košiciach
Atmosféra pred výjazdovým rokovaním vlády SR v Univerzitnom vedeckom parku TECHNICOM v Košiciach. Košice 29. február 2024. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Protestovalo sa aj v Michalovciach

Členov vlády deň predtým čakala hŕstka demonštrantov aj v Michalovciach. Protestujúcich prišiel podporiť poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Hlina (SaS). Vytýkal vláde kauzy spájané s ľuďmi blízkymi stranám vládnej koalície, ktoré sa viažu k regiónu Michaloviec a Sobraniec. Tamojší aktivisti tiež poukazovali na absenciu rozvoja, predmetom kritiky bola i chýbajúca diaľnica.

„Tú diaľnicu od Dargova až sem mohli polievkovými lyžicami urobiť. To je čistá rovina,“ vravel Hlina.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaLadislav KamenickýRichard Takáč
Firmy a inštitúcie Národná rada SRSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD